14/05/2021

Restart č. 2!

Po více než 5 měsících opět zápas! Úvodem bych nás chtěl všechny pochválit, protože mám pocit, že naše týmy z dneška by porazily ty stejné týmy z před půl roku. Což je logické z hlediska věku, ale z hlediska dlouhé karantény to není zas až tak jasné… 🙂

SK Mšeno SP – FK Pšovka modrá 9:12 (3:5, 5:3, 1:4)
Sestava: Kupčo, Jakeš, Javůrek, Běhounek R., Moudřík, Kuzmyk, (poslední třetina Tyllner)
Branky: 6x Javůrek, 3x Moudřík, 1x Kuzmyk, 1x Kupčo, 1x Běhounek.

Hráli jsme to jako FC Barcelona v současné formě. 80 % držení míče, přihrávky pěkně do kecky, abychom se moc neuhonili. Obrana jenom, aby se neřeklo a občas se nějaký Messi vepředu urval. 🙂

Bylo zajímavé sledovat, jak si kluci poradí s dnešními podmínkami. Obrovské hřiště, vysoká tráva (takže přihrávku přes celou šířku fakt nedáš), herní styl soupeře (žádné napadání, dobrý brankář a vždy někdo připravený vepředu). Těším se, až si to pustím na videu – jsem zvědavý, jak to vypadalo. Já jsem tam viděl v mnoha chvílích dobrou práci s míčem, kterou bychom mohli ještě zrychlit. Naopak jsem taky viděl bránění bez kontaktu se soupeřem, což nefunguje. A taky jsem viděl naprosto zajímavou věc – zatímco soupeř přihrával POUZE do běhu (prostě to kopnu dopředu, protože vím, že tam čeká můj útočník… a buď se trefím, nebo ne), tak my jsme přihrávali POUZE do nohy. Nevybavuju si jedinou akci, kdy bychom cíleně nabíhali za obránce a posílali přihrávku do prostoru. Rozhodně jsme nešli ani jednou sami na branku bez nutnosti kličky. Na tom musíme zapracovat, aby kluci vnímali obě možnosti a ne jen jednu. Z akcí vyzdvihuji jednu rychlou do prázdné a jednu Rendovu povedenou Ronaldovku, která skončila gólem. Kličky nejlépe vycházely Fildovi a Rendovi, kteří dokázali opravdu pokračovat přímočaře na branku (nedostávali se po kličkách do rohů hřiště) a hlavně celou akci vždy prováděli ve veliké rychlosti. U ostatních ta práce s míčem byla pomalejší, což chtě nechtě vedlo k nižší úspěšnosti.

Závěrem musíme uznat, že ačkoli herně soupeři nepředváděli žádné Tiki-Taka, dva až tři hráči v jejich týmu byli velmi dobří! A to vždy rádi vidíme. 🙂

SK Mšeno MP – FK Pšovka oranžová 0:27 (0:9, 0:10, 0:8)
Sestava: Tichota, Ngapka, Koniv, Postl, Tyllner, Masejtek, Ho, (poslední třetina Jakeš)
Branky: 11x Tichota, 5x Postl, 3x Tyllner, 2x Ngapka, 2x Masejtek, 2x Koniv, 1x Ho, 1x Jakeš.

Na druhém hřišti to bylo hodně jednoznačné – v soupeřově týmu zkrátka byli začátečníci a nikdo, kdo by naši branku mohl častěji ohrožovat. To ale neznamená, že hra našeho týmu neměla úroveň! Naopak jsem měl z některých akcí větší radost, než na vedlejším hřišti. Třeba Jiřinův gól levačkou – to je obrovská motivace do jejího dalšího vylepšování. Nebo Mikyho kličkovaná s následnou přihrávkou do volného místa. Vojtovo SAMOSTATNÉ vyběhnutí z branky do prostoru za hrou. Snaha o rozpouštění chumlů od všech hráčů. To jsou věci, které trenéra prostě potěší, ať už je soupeř jakýkoli. Musíme si samozřejmě zcela reálně říci, že kdyby se tato naše skupinka poměřila se soupeřem na druhém hřišti, tak je výsledek nejspíš naprosto opačný. Víme tedy, že máme na čem pracovat, zároveň ale vidíme, že se zlepšujeme. A to je velká motivace! 🙂

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka 7:18 (2:3, 1:3, 1:2, 2:4, 1:6)
Sestava: Kupčo, Jakeš, Běhounek R., Moudřík, Kuzmyk, Tichota, Ngapka, Koniv, Postl, Tyllner, Masejtek, Ho.
Branky: 4x Běhounek R., 3x Jakeš, 3x Moudřík, 2x Kuzmyk, 2x Tyllner, 1x Kupčo, 1x Postl, 1x Tichota.

Tohle bylo něco trošku jiného. Proti všem zvyklostem jsem přistoupil na hru ve větším počtu hráčů (5+1) a vzal jsem spoustu dětí na střídání (a to různých výkonnostních úrovní dohromady). Můj odhad byl, že je to nesmysl, ale jak jinak si to potvrdit, než experimentálně? 🙂 Navíc máme vše zdokumentované, takže super studijní materiál pro mě i pro ostatní trenéry.

Po zápase tvrdím, že nemá smysl hrát něco, na co zatím nemáme schopnosti a do konce sezóny se budeme držet spíše systému 4+1. Opět budu hledat spíše pozitiva, protože ta jsou mnohdy méně viditelná, než to, co se nám nedaří. Tak například Vojta Jakeš hrál oproti včerejšku výrazně lépe a kromě vstřelených gólů předvedl v praxi krásnou Ronaldovku, díky které mu bránící soupeř úplně uvolnil cestu. To stejné jsem viděl i od Vikyho a obecně tam bylo mnoho situací, které byly prostě povedené. Na výborný výkon ze včerejška navázal i Jirka, který dokázal dobře pracovat s míčem a včas přihrávat. Celkově bylo povzbuzující vidět kluky, jak si navzájem fandí. 🙂

Výkon jako celek hodnotit nejde, protože úroveň našich jednotlivých hráčů je velmi rozdílná a složení pětic se neustále měnilo. Není se tedy při hodnocení moc čeho chytit. Budeme pokračovat stále ve stejném tréninkovém konceptu a pomaličku automatizovat věci, které se sice učíme, ale do zápasů se dostávají jen velmi pozvolna.