20/10/2019

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka A 13:23 (7:8)

TJ EMĚ Mělník – FK Pšovka A 13:23 (5:2, 2:6, 2:8, 4:7)

Sestava: Sochor, Páko, Nguyen, Dau, Kotík, Pastyřík.

Branky: 7x Pastyřík, 5x Nguyen, 4x Sochor (pozor, byl 3/4 zápasu v bráně!), 3x Páko, 3x Dau, 1x Kotík.

Byl to dnes takový podivný zápas, ve kterém kluci předvedli (jak už to tak bývá) pěkné momenty, i momenty (a rozhodně jich nebylo málo) slabší. Dobré je určitě, že všichni naši hráči dokázali vstřelit gól, a také to, že se dokázali v průběhu zápasu zlepšovat. Nakonec se tam vyskytlo i pár jednotek momentů, které by se daly považovat za fotbal. Potěšující mohou být některé góly vstřelené slabší nohou, několikrát rychlá práce s míčem v okolí soupeřovy branky, 2 (slovy dvě) povedené klamačky… no a samozřejmě Guyiho hlavičky odvracející dlouhé výkopy brankáře. 🙂 Celkové pocity mám ale smíšené hned z několika důvodů:

* Soupeři chyběli 2 nejlepší hráči, a tak byla jeho síla dnes velmi zkreslená.

* My jsme předvedli určitě slabší týmový výkon, než minulém utkání s Čechií.

* Soupeř hrál po většinu zápasu velmi jednoduchým stylem, který z mého pohledu rozvíjel pouze jeho brankáře a hrotového útočníka Dybalu, který nám vstřelil drtivou většinu branek.

* V závěru utkání se bohužel zranil po našem faulu jeden ze soupeřových hráčů. Vypadá to na zlomenou klíční kost. Celá Pšovka přeje rychlé uzdravení!

A hlavně se mi tedy nezdá, že bychom se příliš zlepšovali v jakékoli herní činnosti kromě bojovnosti. Chumly děláme stále stejné, rohy bráníme stále stejně špatně, velikost hřiště stále nedokážeme využívat, mnoha hráčům chybí (zejména v úvodech zápasů) sebejistota… Ale soupeři obvykle hrají to stejné, dokonce i Neratovice byly jen o kousek lepší. Zkrátka, chtělo by to utkat se opět po delší době se soupeřem, který bude výrazně silnější než my a ukáže nám, jak na to. 🙂

Jo a máme natočené Matyho brankářské představení v 1. čtvrtině. Na Silvestra zveřejníme… 🙂