07/02/2020

TJ Sokol Libiš – FK Pšovka Mělník 2:10 (1:5)

TJ Sokol Libiš – FK Pšovka Mělník 2:10 (0:2, 1:3, 1:2, 0:3)

Sestava: Pexa, Nguyen, Kotík, Horčic, Štětka, Nicek, Pastyřík, Kuzmyk, Tichota

Branky: 2x Kotík, 2x Kuzmyk, 2x Pastyřík, 2x Pexa, 1x Nicek, 1x Nguyen

Tohle mi nedá a musím přidat krátký komentář. Hrálo se sice na totálním kluzišti, kde byla rychlá změna směru prakticky nemožná, i tak ale kluci v této sestavě výkonem překvapili. Hra byla po celou dobu vyrovnaná s tím, že my jsme ve svých řadách přeci jen měli víc kluků, kteří byli schopni ohrozit branku soupeře. Obě čtyřky dokázaly po většinu času hrát hru, která celkem slušně (v rámci našich dovednostních a věkových možností) připomínala fotbal, a to přes přítomnost Jirky s Jardou, kteří poměrně často vyloženě překáželi. Taková je realita, nicméně pro oba kluky to byla zajímavá příležitost, jak si zahrát se silnějšími spoluhráči i protihráči, než obvykle. Viděli, co jim chybí k úspěchu a příště budou určitě zase o kousek blíže k tomu, aby se této úrovni hry vyrovnali! Já jsem se tentokrát držel, meditoval ze všech sil a nakonec dal všem na hřišti opravdu stejný herní čas.

A teď pozitiva. Pexičovy rozehrávky a podpora spoluhráčů z branky. Koťasovy a Kuzmičovy individuální akce s míčem. Zejména u Kuzmiče to byla minimálně 2 dokonale přihrávkou vyřešená přečíslení. Návraty do obrany po ztraceném míči. Tondova klička za patou a následný gól levačkou. Kuzmičova skvělá reakce po tom, co se Níca na pozici brankáře pustil do kličkování a přišel o míč. Dlouhý sprint zpět do opuštěné branky přišel ještě před tím, než byl míč definitivně ztracen a střela do prázdné brány najednou nebyla do prázdné… To se snad ani nedá naučit. Ačkoli bych samozřejmě moc rád.

A to nejlepší na konec: Fanda zpracoval míč levačkou. Opakuji: FANDA ZPRACOVAL MÍČ LEVAČKOU. DVAKRÁT!!!!!!!!!!! 🙂