22/02/2020

Turnaj Zbuzany 22. 2. 2020

Turnaj Zbuzany – 5. místo z 8 týmů

Sestava: Pexa, Sochor, Páko, Berkela, Kotík, Bánovčin, Kuzmyk.

FK Pšovka – Čechoslovan Dolní Jirčany 2:4 (Páko, Kuzmyk)
FK Pšovka – Slavoj Podolí 0:6
FK Pšovka – Tatran Rakovník 8:1 (2x Páko, 2x Kuzmyk, 2x Bánovčin, 1x Sochor, 1x Kotík)
FK Pšovka – Baník Libušín 7:0 (3x Kuzmyk, 2x Kotík, 1x Páko, 1x Pexa)
FK Pšovka – SK Roztoky 5:3 (2x Kuzmyk, 1x Kotík, 1x Bánovčin, 1x Berkela)

Celkově mám z turnaje dobrý pocit. Mrzí mě jedině, že jsme se v zápase proti Dolním Jirčanům neokázali kvalifikovat do zápasů proti kvalitnějším soupeřům v druhé části turnaje. První 2 zápasy byly z mého pohledu velmi dobré ve hře s míčem. Výsledek proti Jirčanům byl trochu smolný, debakl proti Podolí byl zasloužený, jelikož jsme neokázali nekompromisně řešit situace před vlastní brankou. Navíc jsme při obranné činnosti často byli fixováni na míč a nesledovali dění okolo, což vyspělý soupeř trestal dlouhými míči do volného místa a samostatnými úniky na naší branku. I v tomto zápase jsme ale nic nevzdávali a směrem dopředu (i přes celkovou nulu na kontě vstřelených branek) to bylo velmi dobré.

Další 3 zápasy jsme vyhráli, nebylo to nicméně díky zlepšenému výkonu, ale kvůli tomu, že soupeři byli slabší. Týmová hra se častěji měnila v kličkovanou a úplně se nám nedařilo ani hledání volného místa na hřišti. Na tyto soupeře stačily převážně individuální akce, z nichž bych rád vypíchnul Banyho kličku brankáři a samozřejmě Kuzmičovy a Dejvovy průniky. Tradičně se objevily i totální několikaminutové výpadky v podání Koťase, Kolji, a Banyho.

Abychom byli konkurenceschopní v porovnání se silnější skupinou týmů, musíme nadále zlepšovat rychlost práce s míčem a rozšiřovat repertoár řešení jednotlivých situací. Chybí nám také větší vyspělost ve vnímání prostorů na hřišti, a to v obraně i v útoku. V tom jsou soupeři (dnes jmenovitě Podolí) ještě výrazně před námi. Celkově si myslím, že kluci dnes o moc lépe hrát nemohli. Určitě ne Kuzmič, který si za svůj výkon zaslouženě odnesl ocenění nejlepšího hráče turnaje. Gratulujeme! 🙂