02/12/2019

Turnaje 30. 11. 2019

ROČNÍK 2012

FK Pšovka – FK Neratovice 1 1:1 (vlastní)
FK Pšovka – FK Mladá Boleslav 4:1 (2x Pastyřík, 2x Kuzmyk)
FK Pšovka – TJ Vltavan Chvatěruby 4:1 (2x Pastyřík, 1x Javůrek, 1x Dau)
FK Pšovka – FK Neratovice 2 2:0 (1x Pastyřík, 1x Javůrek)
FK Pšovka – TJ SEKO Louny 2:2 (1x Pastyřík, 1x Dau)

Výkony s pěknými momenty, které ale na celkové vítězství nestačily, jelikož poslední zápas proti Lounům nebyl odehrán vůbec dobře. Pozitivem turnaje byly určitě výkony Lukyho a Kuby, kteří byli mnohem nebojácnější, než jsem čekal, a tak si dost zahráli a zapadli velmi dobře do týmu. Dovednosti na střílení gólů zatím chybí, nemuselo by ale trvat dlouho, než se to změní. Výborné výkony předváděl v brance Péťa, který hrál velmi vysoko, sbíral soupeřům míče a pak hlavně s naprostým klidem rozehrával. Klička do volného místa a následná přihrávka. Perfektní! Tak by to mohlo vypadat ve všech částech hřiště a byl bych naprosto spokojen. Viky, Tonda a Filda byli podle očekávání tahouny týmu zejména díky své neutuchající bojovnosti. V některých fázích ale volili na můj vkus až příliš jednoduchá řešení (Tonda), nebo naopak nebyli schopni včas vyhodnotit situaci a vyhnout se chumlu protihráčů přihrávkou, nebo pěknou kličkou (Filda, Kuzmič). Celkově mám z výkonu spíše dobrý pocit, pracovat ale musíme jak na týmovém pojetí hry (fandění kámošům a jejich podpora ve chvíli, kdy se něco povede i pokazí), tak na individuálních schopnostech a zejména na jejich přenášení do hry.

ROČNÍK 2011

FK Pšovka – FK Brandýsek 2:0 (1x Berkela, 1x Nguyen)
FK Pšovka – FK Mladá Boleslav 0:6
FK Pšovka – ČAFC Praha 3:1 (2x Nguyen, 1x Páko)
FK Pšovka – FK Litoměřicko 0:2
FK Pšovka – TJ Sokol Libiš 1:2 (1x Berkela)

Tyhle výkony určitě nebyly na konečné 3. místo, kluci měli velké štěstí ve shodě ostatních výsledků. Mám obrovskou radost, že jsme konečně narazili hned na 2 soupeře, kteří byli výrazně lepší, než my. Kluci tak viděli, kam mohou svou hru dále posouvat – do mnohem větší připravenosti, rychlejších reakci a hlavně rychlejší práce s míčem. Věřím, že tohle by mohlo mít výrazně pozitivní vliv na další vývoj našich kluků, a že bychom se mohli pomaličku posouvat zase o level výše. Tentokrát to bylo poměrně utrápené, zejména jsem byl výrazně nespokojen s tím, jak jsme doslova vzdali zápas proti Mladé Boleslavi. Zároveň se ale objevily velmi dobré individuální výkony Sochyho a hlavně Guyiho, který si často počínal velmi zkušeně a zápas proti ČAFC našemu týmu vyhrál prakticky sám. Mimo to předvedl i pěkné kličky včetně krásné stahovačky za patou. Jedeme dál, s touhle úrovní hry u koncového ročníku mladší přípravky spokojen rozhodně nejsem!

Věřím, že si všichni kluci turnaj užili a odnesli si z něj spoustu zážitků a také některé fotbalové poznatky, které již brzy dokáží zužitkovat.