13/06/2021

FK Pšovka – Dynamo Podlusky 11:3
FK Pšovka – FK Litoměřicko 7:2
FK Pšovka – SK Slaný 7:5

Sestava: Javůrek, Jakeš, Tvrdíková, Koniv, Tyllner, Bombara, Běhounek R., Běhounek T..
Branky: 31x Běhounek R., 30x Javůrek, 13x Jakeš, 6x Tyllner, 2x Tvrdíková, 2x Bombara, 2x Běhounek T..

V Neštěmicích se nám dařilo to, co proti nám předděla Roudnice o den dříve. Byli jsme celkově o třídu lepší, než většina soupeřů (až asi na Slaný v posledním zápase, kdy to bylo velmi vyrovnané), a tak naše hra místy vypadala tak, že se na to dalo dívat. Úniky 2 na nikoho s přihrávkou do prázdné nebyly ničím neobvyklým. Bylo to dáno tím, že v našem týmu máme Fildu, Vojtu a Rendu, kteří již dokáží hrát důrazně, občas si přihrát a taky pěkně vystřelit. Miky Tyllner jim v některých částech zápasů zdatně sekundoval a je pěkné sledovat, že se dostává stále na vyšší a vyšší úroveň hry. 🙂 Zuzka, Kóňa, Bombička a Thomas zatím z různých důvodů byli spíše doprovod… i jim ale patří pochvala za to, že se po celou dobu maximálně snažili a podporovali ostatní kluky, i když byli zrovna na střídačce. Musíme ale vidět, že fotbalově to stačilo akorát tak na…. no, spíše nestačilo. Hra na pozicích, hra tělem, ovládání míče, kontrola prostoru, střela, zaujetí pro hru („trenére, vyhráli jsme?“ // po zápase, který skončil výsledkem 12:0). To vše jsou věci, ve kterých byl rozdíl v rámci našeho týmu obrovský.

Co mě ale těší, to je, na jakou úroveň se dostává náš klub jako celek. Už by se nemělo stát, abychom v kategorii U8 teprve sbírali první zkušenosti, jako některé týmy, se kterými jsme se dnes utkali. Máme nyní funkční všechny ročníky od 4 let věku a ačkoli to asi nikdy nebude na tu úplně top úroveň (i v tomto poměrně silném ročníku víme, že existují týmy, které umí hrát ještě výrazně lépe než my), vždycky bychom měli jít směrem maximálního rozvoje hráčů a být na této úrovni konkurenceschopní. A to je, vážení, pokrok jako prase! 🙂