18/01/2020

V sobotních zápasech jsme předvedli zajímavé výkony

Turnaj 3+0

Ročník 2012: Dau, Kuzmyk, Javůrek, Lechner

Proti slabším soupeřům byla radost se na hru dívat. Proti jedinému silnějšímu jsem měl pocit, že kluci dokážou hrát ještě o kousíček lépe. Hlavně jde ale o to, abychom je přinutili k používání co největšího počtu kliček – nejen těch, které jim proti slabším soupeřům stačí k úspěchu. To je totiž obvykle (vzhledem k dobré připravenosti na hru a slušné rychlosti kluků) většinou pouze změna směru a přihrávka na neobsazeného kamaráda. Když je ale soupeř rychlejší a větší, jako byli kluci z Brandýsku, je k tomu třeba přidat i výborné nabíhání a množství různých variant hry s míčem. V tom se ještě musíme zlepšovat a věřím, že brzy budeme úspěšní!

Ročník 2011: Pexa, Štětka, Šrytr, Sluka, Beňo

Starší kluci podali dost bídný výkon, který nám otevřel oči v tom, čeho jsou momentálně schopni. Ani jeden z kluků ještě není na takové úrovni, aby byl tahounem týmu. Když hrají v týmu se silnější skupinou, dokáží se plus mínus přizpůsobit, když teď ale došlo na rychlou práci s míčem, rychlé reakce a rychlé rozhodování, ukázalo se, že neumíme stále skoro nic. Jakési měřítko snesl pouze výkon Pexiče, který tam měl občas dobrou změnu směru. Fanda s Mácou ale byli ve svých pokusech o průniky naprosto neúspěšní, jelikož stále dokola opakovali stejné pokusy, nebo to rovnou vzdali a pomohli si „nahrávkou“. Ríša s Kájou bohužel nedokázali vůbec reagovat na rychlost hry a chybělo jim sebevědomí k tomu, aby častěji vzali míč a předvedli vlastní akci. Hra slabší nohou je kategorie sama pro sebe. Tady máme před sebou úplně jiné výzvy, než u ročníku 2012. Ačkoli to zatím není dobré, věřím všem klukům, že jsou schopni naučit se mnohem víc!

FK Pšovka 2011 – FK Pšovka 2010 11:14 (1:3, 3:7 ,2:1, 5:3)

Sestava: Sochor, Páko, Nguyen, Berkela, Kotík, Bánovčin

Branky: 5x Bánovčin, 3x Páko, 2x Berkela

Tohle bylo výrazně lepší vystoupení, než před Vánoci. Na začátku byli soupeři lepší, postupně si ale myslím, že jsme se jim dokázali vyrovnat. Bylo to ale vykoupeno obrovským řevem trenéra, který teď nebude 3 dny mluvit. Najeli jsme na mód, ve kterém maximálně dbáme na připravenost, rychlost reakcí (máme míč – okamžitě nabíhám X ztratíme ho – okamžitě jdu zachránit situaci) a maximální rychlost práce s míčem. V tomto duchu vedeme i tréninky a věříme, že si to kluci postupem času zautomatizují a i během tréninků se budou navzájem zlepšovat tím, že obránce nedá útočníkovi ani centimetr nadbytečného místa. Nyní to vypadalo tak, že jsme bojovali, ale fotbalové dovednosti (kličky) tam prakticky vůbec nebyly. Až se hra v maximálním tempu zautomatizuje, tak věřím, že navážeme i rychlými kličkami, které samozřejmě také trénujeme.

Průměrný výkon podal Guyi, který tam měl sice světlé momenty, v práci s míčem ale má mnohem na víc. U Koťase věřím, že si zapamatuje, jakým způsobem byl úspěšný a vybojoval penaltu. Že využil svou obrovskou rychlost, a že by bylo dobré využívat ji co nejčastěji, a to směrem od útoku i do obrany. Vyzdvihnul bych výkon Sochyho, který předvedl několik pěkných zákroků a hlavně se vytrvale zlepšoval ve svém novém úkolu – podpoře útoku rychlou rozehrávkou. Moc se mi líbil taky výkon Dejva, který hrál s plným nasazením a navíc podporoval kluky svými hlasivkami. Na výkonu Kolji musím vyzdvihnout, že dokázal celou dobu hrát na 100 % svých možností, což několikrát ukázal při ukázkovém návratu do obrany. Úplně nad všemi na hřišti ale čněl Bany (!!!), který byl zejména na pozici obránce naprosto neuvěřitelný – lítal úplně po celém hřišti, skvěle četl hru a několikrát dokonce z pozice obránce jako první atakoval soupeřovu rozehrávku. Vstřelené góly byly naprosto zasluženou odměnou. Smekám. 🙂