28/09/2020

Zápas proti Libiši herně úspěšný nebyl

FK Pšovka Mělník A – TJ Sokol Libiš 17:10 (0:2, 4:3, 9:2, 4:3)
Sestava: Kupčo, Jakeš, Tvrdíková, Kuzmyk, Moudřík, Dau, Lechner.
Branky: 6x Dau, 4x Jakeš, 4x Kuzmyk, 1x Tvrdíková, 1x Moudřík, 1x Kupčo.

Tentokrát jsme proti Libiši odehráli mnohem herně nevydařenější – a tedy výsledkově vyrovnanější – zápas, než byly ty minulé. V první čtvrtině jsme dokonce nedokázali vstřelit ani jeden gól, což je opravdu unikát. Stačila na nás (bohužel) pouze velká bojovnost a nebojácnost některých soupeřových hráčů, kteří dokázali rychle napadat naše hráče s míčem a o míč je jednoduše připravovat.

Celkově jsme nedokázali v rychlosti úspěšně pracovat s míčem a tím se vyhýbat napadajícím soupeřům – ať už přihrávkou, nebo kličkou. Naše práce s míčem byla tristní (což klukům nevyčítám, jelikož na mokrém a hrbolatém hřišti to opravdu nebylo jednoduché) a nedokázali jsme to bohužel dohnat ani reakcemi na hru, ani perfektním dodržováním pozic, ani obrovskou bojovností, ani vůlí po výhře. V jednu chvíli jsme prohrávali 1:4 a soupeř byl poměrně jednoznačně lepší a úspěšnější, poté jsme začali výsledkově dotahovat a hra se vyrovnávala, ale….. NIC. Žádné oslavy gólů, žádné povzbuzení mezi spoluhráči, prostě nic nenasvědčovalo tomu, že se chceme soupeři vyrovnat, předčít ho a zápas vyhrát. Nakonec se to přeci jen podařilo, bylo to ale spíš tak nějak „mimochodem“.

Zkrátka se ukázalo, že ještě víc než Tondovy herní dovednosti nám chybí jeho zaujetí pro hru, bojovnost a podpora spoluhráčů. A právě to jsou aspekty, které musíme rozvíjet i u ostatních, abychom případný odchod Tondy do lepšího klubu ustáli s nezměněným herním projevem.

Pochvalu za dnešní individuální výkon zaslouží Vojta, který se snažil používat naučené kličky a dostávat se díky nim do volného místa. Zároveň také dokázal dobře reagovat a vstřelit skluzem gól z dorážky (snad jediná akce v zápase, kdy jsme reagovali opravdu pohotově a s touhou po úspěchu). Další pochvalu si odnáší Ondra, který dokázal velmi dobře individuálně pronikat za soupeřova záda.

Celkově jsem za tento zápas a výkon moc rád, dává mi spoustu poznatků a velkou motivaci k dalšímu zlepšování našeho týmu! 🙂