30/05/2020

Zápasy 30./31. 5.

Fotbal Zákolany – FK Pšovka Mělník 27:32 (11:8, 4:8, 6:5, 6:11)

Sestava: Pastrnek, Tichota, Stehlík, Javůrek, Kupčo, Jakeš.

Branky: 17x Javůrek, 5x Kupčo, 4x Pastrnek, 3x Jakeš, 2x Stehlík, 1x vlastní.

Mně se to tentokrát líbilo. 🙂 Hlavně kvůli tomu, že jsme od začátku vlastně ani jednou nemuseli řešit, že by někdo nebojoval, nebo nedodržoval svoje úkoly. Takže kluci hráli nejlépe jak uměli a dokonce se jim i párkrát podařilo vyjet do volného místa, nebo ubránit roh. Celý zápas vygradoval závěrečným „kdo dá góla, vyhrál,“ kde opravdu kluci obou týmů hráli nad svoje možnosti a radost po Fildově vítězném gólu byla obrovská!

Myslím, že jsme si to dneska všichni užili, musíme ale uznat, že v práci s míčem byli domácí kluci o něco šikovnější, než naši. My jsme se omezili na nějaké zpátečky, případně úprk do volného prostoru. V soupeřově týmu se objevovaly i složitější kreace s míčem, které pro nás mohou být inspirací… Tak třeba příště!

FK Litoměřicko A – FK Pšovka Mělník 19:38 (3:8, 8:10, 4:13, 4:8)

Sestava: Sochor, Páko, Berkela, Nguyen, Kotík, Pastyřík

Branky: 16x Pastyřík, 11x Páko, 4x Kotík, 3x Berkela, 3x Sochor, 1x Nguyen, 1x vlastní.

Ale jo, bylo to dobré. Zejména třetí čtvrtina, které jsem byl svědkem, už měla nějaké fotbalové parametry. Některé akce moc pěkné, párkrát i přes celé hřiště. Samozřejmě, střílení gólů v tuhle chvíli hodně stojí a padá na tom, zda jsou na hřišti Tonda s Dejvem, kteří si dokážou i v rychlosti připravit míč do dobré palebné pozice. Ostatní kluci se také do šancí dostávají, ale v jejich řešení chybí potřebné umění a rychlost. Směrem do obrany to bylo na naše poměry celkem dobré, ačkoli ve druhé čtvrtině mě alespoň čtyři z celkových osmi inkasovaných gólů pořádně vytočily. Jinak ale z hlediska týmového pojetí a snahy nemám co vytknout! 🙂

FK Litoměřicko B – FK Pšovka Mělník 14:40 (2:8, 5:11, 4:10, 3:11)

Sestava: Pexa, Bánovčin, Štětka, Kuzmyk, Dau, Moudřík, Lechner.

Branky: 11x Pexa, 9x Kuzmyk, 6x Bánovčin, 6x Dau, 4x Štětka, 2x Moudřík, 2x Lechner.

Tady byli soupeři viditelně slabší, a tak nám (bohužel?) procházely s úspěchem i akce, které by byly proti silnějšímu soupeři předurčené k záhubě. Například Pexičovy pravidelné průniky středem hřiště bez jakékoli změny směru. Na druhou stranu ale chci ocenit často dobrou reakci na hru, ať už v podobě dorážek, nebo návratů do obrany při ztrátě míče. Technických nedostatků je tam celá řada, včetně nejzákladnějších, jako je prudkost přihrávky, technika kopu do míče a mnoho, mnoho dalších. To chceme nadále vylepšovat, aby kluci mohli příště nastoupit i na tom „silnějším“ hřišti, kde už jsou přeci jen nároky na hráče trochu vyšší. Oceňuji dnes Lukyho za svou nebojácnost a Fandu za to, že ostatní kluky stále povzbuzoval.