05/06/2021

Zápasy 5./6. 6.

FA Bohemians Velvary 2013 A – FK Pšovka 35:11 (8:3, 9:0, 8:6, 5:0, 5:2)
Sestava: Tichota, Lechner, Šmucr, Javůrek, Tyllner, Jakeš.
Branky: 6x Javůrek, 3x Jakeš, 1x Lechner, 1x Čakajda Mi..

Tohle byl super zápas… zejména tedy ze strany soupeřů. 🙂 My jsme takový zápas potřebovali jako sůl, aby kluci viděli, že vše jde dělat ještě rychleji, ještě přesněji a s ještě větším zapojením hlavy. Bylo to minimálně o třídu a pro nás velká motivace, abychom brzy hráli taky tak! V současné chvíli by to mohl být vyrovnaný zápas proti naší nejlepší sestavě ročníku 2012.

Pozitivní zpráva je ta, že se kluci snažili a nic nevzdali… chvílema to bylo hodně vyrovnané a chvílema vůbec. Každopádně ale soupeři museli hrát naplno, aby nás porazili, což mě těší. Co mě netěší je, že se soupeřově sedmičce vyrovnal vlastně jen Fíla, a to jak hrou tělem, tak prací s míčem. Bohužel si neměl vůbec s kým nahrát, protože pohyb ostatních byl takový, že to prostě nešlo. Pro nás jednoznačný povel k tomu, abychom se s tím pohybem po hřišti pokusili ještě před koncem sezóny něco udělat. Poměrně frustrujícím zjištěním pro mě bylo, že v závěrečné pětině zápasu, kdy nastoupili i kluci z druhého hřiště (včetně ročníků narození 2014 a 2015), se vlastně naše hra nijak nezměnila k horšímu…

Gratulace soupeři, hrál fakt výborně! A my se pokusíme na podobnou úroveň dostat co nejvíce hráčů.

FA Bohemians Velvary 2013 B – FK Pšovka 14:15 (4:3, 3:5, 5:3, 2:4)
Sestava: Čakajda Ma., Čakajda Mi., Tvrdíková, Masejtek, Krejčík M., Krejčík K., Váňa.
Branky: 3x Tvrdíková, 3x Masejtek, 3x Krejčík M., 2x Krejčík K., 2x Váňa, 2x Čakajda Mi..

Tady to bylo velmi živelné a velmi vyrovnané. Bohužel ne příliš fotbalové, a to ani z jedné strany. Na obou stranách byly k vidění pěkné průniky s míčem (nutno podotknout, že proti nepříliš dobře bránícím soupeřům) a velmi zřídka něco jako přihrávka. Snažili jsme se o jakési dodržování pozic, ale bez většího úspěchu. Pochvala pro kluky z minipřípravky, kteří hráli nebojácně a byli platnými členy týmu. Stejně jako na druhém hřišti, i tady musíme v závěru sezóny zapracovat na tom, aby hra měla hlavu a patu, a aby se v ní objevovala alespoň základní práce s prostorem.

TJ EMĚ Mělník U11 – FK Pšovka 14:8 (2:2, 4:3, 8:3)
Sestava: Sandu, Sochor, Pexa, Ngapka, Pastyřík, Moudřík, Kuzmyk, Postl, Hřebec Ma..
Branky: 3x Pastyřík, 2x Ngapka, 1x Moudřík, 1x Postl, 1x Hřebec.

Tohle bohužel vůbec nemělo parametry starší přípravky. 🙁 O nějakém týmovém výkonu nemohla být řeč… byli jsme bohužel hrozně bojácní a nepohybliví a prakticky vůbec jsme na soupeře neútočili. Neměli jsme proto skoro žádné zisky míče a nic od čeho bychom se mohli odpíchnout. Útočili jsme často do rozestavené obrany a poradit si s tím pěknou akcí jsme dokázali jen párkrát za zápas. Jinak jsme s míčem pracovali pomalu a nekvalitně a ani jsme ho neměli kam nahrát.

Bojovnost a fotbalovost se bohužel sešla pouze u Péti s Tondou a to je prostě v systému 5+1 a proti staršímu soupeři hrozně málo na to, aby hra mohla nějak vypadat. Pochvalu si jednoznačně zaslouží i Mary Kate s Vojtou, kteří sice zatím nejsou schopni hrát týmově, jelikož nemají potřebné taktické ani fotbalové dovednosti, na druhou stranu ale dokázali výborně bojovat a rozhodně nebyli týmu přítěží. Odměnou jsou jim i vstřelené branky.

Máme hodně na čem pracovat, protože takhle určitě hra vypadat nemůže. Už se těším na naše pokroky! 🙂