04/10/2020

Víkend ve znamení debaklů

TJ Sokol Záryby – FK Pšovka Mělník B 26:9 (3:2, 7:1, 9:3, 7:3)
Sestava: Dau, Ho, Tyllner, Tvrdíková, Koniv, Bombara, Masejtek.
Branky: 6x Dau, 2x Tvrdíková, 1x Masejtek.

No… máme co dělat! 🙂 Ale na druhou stranu přesně takové zápasy potřebujeme, abychom se mohli zlepšovat. Pozitivní je, že přítomní rodiče viděli jakési zlepšení oproti minulým zápasům… negativní zase, že já jsem to zlepšení moc neviděl. 🙂

Tony byl v roli kapitána, trenéra, exekutora rohů, exekutora penalt,… Je pravdou, že herně svou roli jakž takž splnil (ačkoli se jeho akce mnohokrát omezily pouze na bezhlavý úprk dopředu), o nějaké vůdcovské podpoře pro ostatní ale nemohla být řeč. Máme tedy co zlepšovat, příště si tuhle roli vyzkouší asi zase někdo další.

U ostatních tam jsou stále obrovské rezervy v chápání pozic na hřišti, stejně tak jako v individuální technice s míčem (zpracování, přihrávka placírkou, klička s míčem do volného místa) a s tím spojeným sebevědomím. A tak jsme měli možnost několikrát sledovat zoufalé minipřípravkové odkopy bodlem do nikam… a dlouhé minuty čekání, když při standardních situacích nikdo nevěděl, co má dělat. Poměrně zvláštní a potěšující je, že všichni naši brankáři si vedli poměrně slušně jak při vybíhání, tak při rozehrávkách. Těch výzev je před námi opravdu hromada, až upřímně nevím, kde přesně začít. Jsem si ale jist, že to zvládneme a v odvetě budeme Zárybům (které mimochodem hrály velmi pěkně) vyrovnanějším soupeřem!

FK Neratovice-Byškovice – FK Pšovka Mělník A 22:4 (4:2, 3:1, 7:0, 8:1)
Sestava: Dau, Kuzmyk, Lechner, Moudřík, Javůrek, Jakeš, Kupčo.
Branky: 1x Moudřík, 1x Dau, 1x Kupčo, 1x Jakeš.

Po dlouhé době jsme v této sestavě dostali pořádný klepec… a myslím, že nám to jedině prospěje. 🙂 Paradoxně, herně nejhorší byla asi první čtvrtina, která byla výsledkově relativně vyrovnaná. Ale to vše uvidíme na videu ze zápasu, které máme natočené. Dále jsme se sice poměrně slušně dokázali dostávat na soupeřovu polovinu a před jeho branku, tam nám ale chyběl fotbalový um – zkrátka nám veškeré činnosti s míčem trvaly tak dlouho, že nás výborně bránící Neratovičtí vždy dokázali doběhnout a gólové zakončení nám znemožnit. 4 vstřelené branky za 60 minut hry hovoří samy za sebe. Stejný problém jsme měli i u rozehrávek od vlastní brány. Brankáři rozehrávali, myslím, velmi dobře, nicméně nám často chyběla kvalita při práci s míčem u našich obránců, kteří často míč ztráceli – a protože ostatní hráči nebyli schopni na situaci pohotově reagovat, soupeř střílel spousty poměrně snadných gólů. Snadných je myšleno pouze v uvozovkách, protože tyto góly si Neratovičtí zasloužili díky veliké aktivitě při napadání, kterou nás nutili k rychlé práci s míčem – a tu jsme často nezvládali.

I přesto není celkový dojem z naší hry špatný. Zejména mám velkou radost z individuálního výkonu Kuzmiče, který byl (zejména ke konci zápasu) prostě skvělý. A to včetně Ronaldovky a otočky s míčem. Pokrok. 🙂 Myslím, že byl dnes na hřišti ze všech nejlepší, bohužel však zatím vůbec nedokáže strhnout k podobně skvělé a bojovné hře s rychlými reakcemi na vývoj i své spoluhráče, a tak defacto sám proti šestici podobně hrajících soupeřů neměl moc šancí na úspěch. Výborně hrál rovněž Luky, z čehož mám velkou radost. Dokázal tentokrát včas nahrávat do volného místa a také na pozici útočníka se dostával velmi dobře do hry. Super!

Celkově nám opět chybělo to, co proti Libiši. Týmový duch a vůle zápas vyhrát. To mě velmi mrzí, ale nezbývá, než trénovat, bojovat a věřit ve zlepšení.