Týmové informace

Organizace:

• Tréninky pondělí, středa, pátek – 16:30 – 18:15. Sraz vždy 15 min před tréninkem. Kdo sraz v 16:15 pravidelně nestíhá, řeší individuálně s trenérem.
  • Zápas 2×30 min, 7+1, týmy A (krajský přebor), B (okresní přebor). Místo a čas srazu, nominace na stránkách v sekci Aktuality
    • Výjezdy na venkovní zápasy krajského přeboru: jde o v podstatě celodenní akci (většinou od 8 do 15 hod), je nutné si vzít svačinu. Kluci by se měli najíst před zápasem, ale i po něm (aby tělo mohlo po sportovním výkonu sílit, potřebuje dostatek kvalitních živin – ty bohužel v párku z místního bufáče nenajdeme). Typicky ovoce, zelenina, pečivo s lučinou/šunkou/sýrem, tousty, ořechy, čokoláda. Další inspirace např. níže v Jídelníčku Pšováka.
    • S sebou na zápas kromě standardní výbavy vždy: klubové oblečení na cestu, ručník+sprcháč, svačinu.
  • Doprava na venkovní zápasy KP autobusem společně s U15, doprava na zápasy OP vlastní
  • Kritéria nominace: chování, docházka, výkonnost, dovednosti 1-20 (od poloviny září)
  • Omluvy: Vždy s uvedením důvodu. Pokud to je možné, omlouvá se hráč sám, nikoli přes rodiče. Plánované absence (návštěva babičky, vyšetření u lékaře,…) minimálně týden dopředu, neplánované absence (nemoc, nevolnost,…) co nejdříve.
  • Členské příspěvky: 1 500 Kč / pololetí. Splatné k 31. 10. a 28. 2..

Týmová pravidla (důležité hodnoty):

• Zodpovědnost vůči sobě a vůči týmu (včasný příchod, připravenost na trénink – pomůcky, pomoc s přípravou tréninku a následným úklidem)
  • Samostatnost a slušné chování, pozdrav
  • Snažím se, jak nejvíc umím
  • Pomáhám ostatním, jak nejvíc umím

Dovednosti FK Pšovka:

• Ukázkově předvedené dovednosti najdeš ZDE
  • Tabulku se splněnými dovednostmi najdeš ZDE
  • Od poloviny září bude pro nominaci na zápas nutné mít splněné dovednosti 1-20 (základní ovládání míče)
  • Pro uznání dovednosti potřebuješ: 20 opakování cviku bez chyby (každou nohou)
  • Způsob předvedení:
    • Osobně před tréninkem/po tréninku
    • Video poslané trenérovi na whatsapp
  • Ostatní dovednosti (21-95) jsou dobrovolné

Pomůcky:

• Kopačky, sportovní láhev (vždy)
  • Věci na převlečení pro případ nepříznivého počasí
  • Chrániče (doporučeno i na tréninky – ideálně takové, které jenom stačí zastrčit pod štulpnu)
  • Míč č. 4 (doporučeno i na tréninky)
  • Ručník a sprchový gel (stačí na zápasy)
  • Švihadlo PVC (stačí do haly)
  • Míč č. 1 (stačí do haly)
  • Klubové oblečení – základní set (shop ZDE)

Fotbalové učení v kategorii U13:

• Zdokonalování všech individuálních herních činností (útočných i obranných)
  • Řešení situací v přečíslení i v podčíslení v typických herních situacích (rozehrávka od branky, autové vhazování, rychlý protiútok)
  • Cílený nácvik spolupráce ve skupině v obranné i útočné fázi (OF: vzájemné zajišťování, přebírání hráčů, ÚF: výměna místa, narážečka, narážečka na třetího)
  • Upevňování návyků ve hře na pozici – ne rotace hráčů na všech postech, ale také ne pouze 1 pozice. Typicky rotace na 2-3 příbuzných postech (křídlo – bek,…)
  • Řetězení činností, velká práce s detailem provedení – přesná představa o pohybu vlastního těla (koordinace pohybů)
  • Vše podmíněno zvládnutím základních individuálních dovedností oběma nohama (ball mastery, kličky, převzetí míče, přihrávka, zpracování). Úkol přes prázdniny.

Jídelníček Pšováka (doporučení):