Týmové informace

Sportovní prohlídka (bude opět aktualizováno na začátku roku 2023):

V návaznosti na snahu o další zkvalitňování fungování našeho klubu budeme v průběhu března 2022 organizovat komplexní sportovní prohlídky našich hráčů. Tyto prohlídky se budou konat na EUC Klinice v Ústí nad Labem (je to z Mělníka cca 50 minut autem, nebo 60 minut vlakem). Základní vyšetření v ceně 500 Kč zahrnuje klidové EKG (vyšetření srdce v klidovém režimu) a vyšetření pohybového systému tělovýchovným lékařem. Rozšířené vyšetření v ceně 700 Kč zahrnuje navíc zátěžové EKG (snímání aktivity srdce při zátěži – jízda na rotopedu). Jeho výhoda je v tom, že může odhalit i problémy, které se objeví až ve chvíli, kdy se srdíčko dostane do sportovní zátěže. Speciálně doporučeno je dětem, které prodělaly covid, jelikož se po jeho prodělání vzácně mohou problémy objevit. V našem klubu budeme vyšetření vyžadovat povinně 1x ročně od kategorie U12 (což jsou letos kluci ročníku narození 2010). Účelem vyšetření je prevence případných skrytých vnitřních vad (srdce), ale i případných počínajících pohybových problémů.

Výsledná lékařská zpráva má platnost 1 rok a zároveň slouží jako potvrzení pro účast na letních táborech či školách v přírodě. Náš klub díky navázané smluvní spolupráci s klinikou získal lepší ceny (v Praze zhruba dvojnásobné – od 1000 Kč za základní prohlídku), nicméně samotné vyšetření nejsme schopni finančně pokrýt, a proto si ho platí rodiče sami.

Shrnutí: Prohlídka je pro kategorii U13 POVINNÁ. Nahlaste prosím trenérovi, zda máte zájem o klidovou, nebo zátěžovou variantu. Máme pro nás již zarezervované termíny (obvykle všední den od 9:00 do 14:00), ze kterých byste si poté vybrali termín, který Vám vyhovuje. Prohlídka trvá cca 20-30 minut, takže může jet i více hráčů najednou, doprava vlastní.

Tabulka s termíny ZDE, zapište se prosím sami.

Organizace:

• Tréninky pondělí, středa, pátek – 16:45 – 18:30. Sraz vždy 15 min před tréninkem na hřišti.
  • Zápas 2×35 min, 8+1, týmy A (krajská soutěž – I. A třída), B (okresní přebor). Sraz vždy 60 min před výkopem.
    • Výjezdy na venkovní zápasy I.A: jde o v podstatě celodenní akci (většinou od 8 do 15 hod), je nutné si vzít svačinu. Kluci by se měli najíst před zápasem, ale i po něm (aby tělo mohlo po sportovním výkonu sílit, potřebuje dostatek kvalitních živin – ty bohužel v párku z místního bufáče nenajdeme). Typicky ovoce, zelenina, pečivo s lučinou/šunkou/sýrem, tousty, ořechy, čokoláda. Další inspirace např. níže v Jídelníčku Pšováka.
    • S sebou na zápas kromě standardní výbavy vždy: klubové oblečení na cestu, ručník+sprcháč, svačinu.
  • Doprava na venkovní zápasy I. A autobusem společně s U15, doprava na zápasy OP vlastní
  • Kritéria nominace: chování, docházka, výkonnost, splnění dovedností 1-20. Nominace na víkend vždy po středečním tréninku.
  • Omluvy: Vždy s uvedením důvodu. Pokud to je možné, omlouvá se hráč sám, nikoli přes rodiče. Plánované absence (návštěva babičky, vyšetření u lékaře,…) minimálně týden dopředu, neplánované absence (nemoc, nevolnost,…) co nejdříve.
  • Členské příspěvky pro sezónu 2022/23: 2000 Kč / pololetí. Splatné k 30. 9. a 31. 3. na účet č. 2501098770 / 2010.

Dovednosti FK Pšovka:

• Ukázkově předvedené dovednosti najdeš ZDE
  • Tabulku se splněnými dovednostmi najdeš ZDE
  • Nutné mít splněné dovednosti 1-20 (základní ovládání míče)
  • Pro uznání dovednosti potřebuješ: 20 opakování cviku bez chyby (každou nohou)
  • Způsob předvedení:
    • Osobně před tréninkem/po tréninku
    • Video poslané trenérovi na whatsapp
  • Ostatní dovednosti (21-95) jsou dobrovolné

Fotbalové učení v kategorii U13:

• Zdokonalování všech individuálních herních činností (útočných i obranných)
  • Řešení situací v přečíslení i v podčíslení v typických herních situacích (rozehrávka od branky, autové vhazování, rychlý protiútok)
  • Cílený nácvik spolupráce ve skupině v obranné i útočné fázi (OF: vzájemné zajišťování, přebírání hráčů, ÚF: výměna místa, narážečka, narážečka na třetího)
  • Upevňování návyků ve hře na pozici – ne rotace hráčů na všech postech, ale také ne pouze 1 pozice. Typicky rotace na 2-3 příbuzných postech (křídlo – bek,…)
  • Řetězení činností, velká práce s detailem provedení – přesná představa o pohybu vlastního těla (koordinace pohybů)
  • Vše podmíněno zvládnutím základních individuálních dovedností oběma nohama (ball mastery, kličky, převzetí míče, přihrávka, zpracování). Neustálý prostor pro individuální trénink, viz dovednosti 1-95.

Jídelníček Pšováka (doporučení):