Žáci U13
28/08/2021

3 body zůstávají opět na Pšovce

FK Pšovka – Mnichovohradišťský SK 5:1 (3:1)

Sestava: Frýdl, Vlastník, Nedvěd, Janíček (C), Vihan, Plašil, Sirůček Pavel, Vašek, Kořenský, Walter, Kettner, Oršulík.

Branky: 2x Vašek, Plašil, Sirůček, Vlastník

V dnešním domácím utkání jsme navázali na povedený výkon z prvního kola. Ve hře se postupně objevují věci, které se učíme v tréninku, z čehož mám radost. Dnes se mi líbila rozehrávka přes Félu v brance, kde si kluci dokázali pomoct a téměř vždy vyšachovat napadajícího útočníka. Celkově jsem spokojený s hrou obranné dvojice, Ondrův důraz a Méďův klid se hezky doplňují. Další pozitivum bylo sbíhání pro balony do středu hřiště – v tomhle směru se mi líbil Kubajs na pozici hroťáka, který využíval toho, že s ním obrana soupeře nevystupovala, takže měl možnost si míč v klidu převzít a rozehrát. Celkově těch založení útoků přes střeďáky bylo více, párkrát jsme se z toho dokonce dokázali dostat až do zakončení. Rezervu, co se týče taktiky, jsem viděl při autech, kdy jsme si zbytečně zavírali prostor u házejícího hráče – což vyústilo v několik špatně provedených hodů (není se co divit, na metr se háže fakt blbě).

Celkově si zaslouží celý tým pochvalu za přístup k zápasu a nasazení.

Highlightem dne vyhlašuji náš první gól – pravé křídlo Vihi centruje, levé křídlo Pája zavírá zadní tyč a uklízí hlavou do branky. Jako v Lize mistrů, no 😀

Přátelské utkání U13 B – U11 A 11:7

Sestava:  Oršulík – Paděla (C), Januška, Schoř, Sebella, Tvrdík, Sirůček Petr, Sirůček Pavel, Dostál, Stočes, Jindráček, Najman, Walter.

Branky: 6x Sirůček Pavel, 2x Walter, Najman, Jindráček, Sirůček Petr.

V neděli jsme se utkali s našimi kamarády ze starší přípravky, utkání hrané 3×30 minut bylo výživné a rozhodně přínosné. Závěry: proti běhavému a v soubojích silnému soupeři je nejjednodušší hrát přihrávkový fotbal. Dlouhé držení míče je neúčelné, zvlášť v přehuštěném středu hřiště to vede k velkému množství soubojů, ztrát míče, zbytečně tím ztrácíme síly. U kličkování už musíme přemýšlet nad nadějností (jaká je šance, že se mi to povede – velmi individuální, záleží na „skills“) a účelností (když se mi to povede, co tím získám – vyhodnocení celé situace.)

Cíle do dalších tréninků a zápasů budou: přihrávka, převzetí (zpracování) míče, pohyb v obranné i útočné fázi. To jsou základy, které musí mít v mladších žákách úplně každý, aby mohl být platný pro tým.

Samozřejmě můj sen je, aby to každý hrál jako Ronaldinho – tj. mistrovství s míčem (ballmastery), odvaha a umění jít 1 na 1, perfektní technika. Ale cesta k získání těhle dovedností je delší, a je na klucích, kolik času věnují individuálnímu nácviku těchto věcí (videa máme natočená, takže každý kdo chce, si cestu jistě najde). Doufám, že kluci na sobě budou makat a postupně si třeba prokousají cestu do áčka.

Pochvala za dnešek hlavně pro starší kluky – Pája S., Nikouš, Táda, kteří dokázali převzít zodpovědnost za výkon a být tahouny týmu.