Žáci U13
26/10/2021

Áčko v derby také vítězné

STM Mělník – FK Pšovka 0:7 (0:5)

Sestava: Oršulík (C) – Nedvěd, Harantová, Kettner, Pavlík, Janíček, Kořenský, Vihan, Vaňous, Tvrdík, Vašek.

Branky: 5x Vašek, 2x Vihan.

Upřímně, čekal jsem, že to bude vyhecovanej, těžkej zápas, když je to to derby 😀 Ale úplně se to nepotvrdilo, hrálo se spíš v klidu, bez větších emocí. V první půli mi vadilo, že po několika rychlých gólech jsme se přizpůsobili soupeři a nehráli v maximálním tempu – chyběla rychlá reakce a sprint křídel dopředu po zisku míče. Zkrátka myšlenka je jasná, zápas trvá 60 minut , není to moc, a tak jestli se chceme i v zápasech něco učit a zlepšovat se, musíme hrát naplno od první do poslední minuty, ať je stav 5:0, 0:5 nebo 0:0.

Co se týče naší hry, tak při zakládání útoku jsme nemuseli často vymýšlet nic složitého, protože Kubajs neměl v okruhu 10 metrů jediného soupeře, který by ho atakoval na středu hřiště při přebírání nahrávky. Otázka byla, jestli dokážeme (místo soubojů a kombinací na naší půlce) využít tuhle jednoduchou nahrávku a jestli dokážeme útok rychle doplnit v dostatečném počtu hráčů. No, povedlo se občas… ale na toto se určitě budeme zaměřovat, schopnost volit různá řešení v rozehrávce dle situace by určitě měla patřit do výbavy hráče U13.

Ve druhé půli to bylo herně o něco lepší, více běhavé od křídel, občas se povedl pěkný přechod do útoku. Gólů naopak o něco méně, protože soupeř hrál po větru a dokázal to odmáznout aspoň na půlku 😀

Gratuluji klukům k touženému vítězství a  doufám, že jim dodá další motivaci ke zdokonalování jejich dovedností.

FK Lysá/Ostrá – FK Pšovka 2:7 (2:4)

Sestava: Oršulík – Nedvěd, Walter, Tvrdík, Kořenský, Janíček, Pavlík (C), Vaňous, Vašek, Vihan, Dostál,

Branky: 3x Vaňous, 2x Vihan, 2x Vašek.

Řekl bych, že směrem do útoku se nám hrálo celkem dobře, často jsme chodili do rychlých protiútoků, kde si Vihi, Maty a Kubajs dokázali díky rychlostní převaze a fotbalové kvalitě poradit v souboji a dostat se do dobré šance. Trošku jsme bojovali s důrazem na naší půlce, v některých situacích je potřeba prostě míč odmáznout co nejdál a běžet za nim. To se úplně nedařilo, na vyražené míče jsme nereagovali, a tak vznikaly nebezpečné závary v našem vápně. Individuální pochvalu mám pro Tádu, který dobře zvládl pozici obránce, dokázal míče získávat a poměrně úspěšně rozehrávat.

TJ Sokol Libiš – FK Pšovka B 0:3 (0:1)

Sestava: Dobrovolskij – Januška, Walter, Kettner, Frýdl, Pavlík, Kořenský, Dostál, Stočes, Jindráček.

K tomuhle už jsme si hodně řekli na tréninku, tak jenom ve stručnosti: jestli si nebudeš vážit toho, že tu můžeš hrát, tak tu hrát nebudeš. Konkrétně se chce: správný přístup k zápasu (soustředění místo srandiček), správný přístup k učení dovedností (zodpovědnost za svůj výkon), chování (ochota dodržovat bez debat týmová pravidla). Samozřejmě se netýká všech, kteří byli na zápase, ale bohužel v pěti se hrát nedá. Dotyční vědí.