Žáci U13
02/09/2021

Bojovný výkon v Brandýse

FK Brandýs-Boleslav – FK Pšovka 6:1 (5:1)

Sestava: Frýdl – Vlastník, Nedvěd, Janíček, Sirůček Pavel (C), Plašil, Vihan, Vašek, Walter, Vaňous, Kettner, Kořenský.

Branka: Vašek.

První školní den nám bohužel úspěch nepřinesl, ale ze zápasu s bezesporu kvalitním soupeřem mám ve výsledku dobrý pocit. Těší mě obrovská vůle kluků bojovat, běhat, nevypustit jediný souboj, a to od první do poslední vteřiny i za nepříznivého stavu. A podpora lavičky, která dokázala kluky na hřišti hlasitě pochválit za dobrej návrat nebo uhranej souboj. Po zisku míče jsme hráli hodně přímočaře dopředu, spoustu míčů šlo do hroťáka Kubaise, který si dokázal v soubojích 1 na 1 poradit a míč udržet. Když se povedlo křídlům a střeďákovi rychle doplnit útok, byli z toho zajímavé šance zakončené střelou (byť většinou do golmana).

Ve druhé půli se mi nelíbil začátek, kdy jsme se až příliš spolehli na jednoduchou hru, míče jsme hned po zisku kopali dopředu, ale ne cíleně jako v první půli, spíš abychom vzadu nemuseli moc vymejšlet. Ve chvíli, kdy jsme do toho dali myšlenku a hlavně odvahu hrát i pod tlakem, to vypadalo opět k světu – příkladem opět přechod na několik nahrávek po zemi od Fély až do zakončení.

Co se týče individuálních výkonů, tak nejvýraznější mi přišli dnes Ondra, Kubais a Vihi.

Celkový dojem: S tímto přístupem a nasazením to půjde. Pokud tedy zaměříme pozornost správným směrem (na vlastní výkon), a ne na blbosti (soupeř fauluje, rozhodčí neumí pískat,…).  Věřím, že když si dáme ty správné cíle, budeme dělat rychlé pokroky v individuálních dovednostech i pochopení herních principů (dnes to byl například pokyn „tlak“).