Žáci U13
17/10/2021

Dramatické zápasy na všech frontách

FK Pšovka – SK Český Brod 3:4 (1:1)

Sestava: Oršulík – Vaňous, Vihan, Kořenský, Pavlík, Janíček, Walter, Vašek (C), Plašil, Sirůček Pavel, Kettner.

Branky: Vašek, Plašil, Sirůček Pavel.

SK Slavia Velký Borek – FK Pšovka B 0:6 (0:1)

Sestava: Dobrovolskij/Oršulík – Januška, Sebella, Schoř, Sirůček Petr, Pavlík, Vaňous, Tvrdík (C), Vašek, Dostál.

Branky: 3x Vašek, 2x Sirůček Petr, Dostál.

SK Polaban Nymburk – FK Pšovka 2:2 (1:0)

Sestava: Oršulík – Nedvěd, Kettner, Vaňous, Sirůček Petr, Sirůček Pavel, Vihan, Tvrdík, Janíček, Vašek (C), Plašil.

Branky: Plašil, Sirůček Pavel.

FK Pšovka – SK Union Čelákovice 1:0 (0:0)

Sestava: Oršulík – Nedvěd, Kettner, Vaňous, Janíček (C), Sirůček Pavel, Tvrdík, Plašil, Pavlík, Jindráček, Harantová.

Branka: Vaňous (pen.)

FK Pšovka B – FK Kralupy 1901 5:3 (0:3)

Sestava: Dobrovolskij, Oršulík – Sirůček Petr, Vaňous (C), Pavlík, Sirůček Pavel, Jindráček, Schoř, Stočes, Plašil, Dostál.

Branky: Plašil, Dostál, Jindráček, Pavlík, Sirůček Pavel.

V uplynulém týdnu jsme se museli poprat s řadou absencí z důvodu nemocí či karantén, a to hlavně na postech obránců. Těžko se zápasy hodnotí souhrnně, v každém jsme bojovali s něčím jiným. Proti Brodu nás trápil katastrofální přechod do útoku se spoustou ztrát míče ve středu hřiště, v Nymburku jsme dokonce prvních 50 minut nejevili zájem hrát, bojovat a vyhrát. Toto se naštěstí zlepšilo v zápase proti Čelákovicím, kdy jsme více hráli s míčem a byli celkově aktivnějším týmem na hřišti. Bohužel na útočné půlce hřiště jsme si moc nedokázali poradit s obranou soupeře – tady tomu chyběla zkrátka fotbalová kvalita – dobrý první dotek, překvapivá myšlenka, tvrdá střela, tlak do branky (=nevést útok směrem do rohu),… Individuální pochvaly patří Keťasovi, který si dobře poradil s těžkou pozicí obránce, a Nikoušovi, který i přes několik drobných zaspání ukazuje dlouhodobě velkou jistotu v chytání i v rozehrávce. U Páji Sirůčka tam vidím postupný progres po návratu z lázní – hlavně co se týče aktivity a schopnosti „vzít to na sebe“.

Jednoznačně nejzajímavějším momentem byl zápas béčka proti Kralupům. Prohrávat v poločase 0:3 bylo opravdu umění vzhledem vysokému držení míče a faktu, že ze soupeřova týmu hráli 2 hráči, a to brankář a útočník 😀 Naštěstí se vyvedla poločasová porada, kdy jsme si řekli, že tohodle soupeře musíme jednoznačně přejet, převálcovat, nedat jim ani vteřinu na vzpomatování se. No, vyšlo to, dokázali jsme 30 minut hrát ve vysokém tempu a skoro nepustit soupeře za půlku. Tak snad si ten dobrej pocit po zápase budem pamatovat, za to úsilí to jednoznačně stálo. Hráč zápasu Luky Pavlík, který v druhém poločase naprosto vymazal nebezpečného protihráče, sbíral nakopávané míče a dokázal je rozehrávat. Jsem rád, že se po drobné odmlce dokázal Pláša vrátit ke své hře – v blízkosti pokutového území jít v rychlosti kolem soupeře do střelby.