Žáci U13
17/09/2021

I. předkolo za námi, pokračujeme!

I. předkolo Poháru mládeže U13, Roudnice nad Labem

FK Pšovka – SK Roudnice 1:1 Branka: vlastní

FK Pšovka – FK Litoměřicko 2:0 Branky: Vašek, Vlastník

FK Pšovka – TJ Lokomotiva Česká Lípa 2:0 Branky: Kořenský, Tvrdík

FK Pšovka – TJ Ervěnice-Jirkov 1:1 Branka: Kořenský

FK Pšovka – FC Slovan Velvary 0:0

9 bodů, 2. místo, postup do II. předkola

Sestava: Frýdl, Oršulík – Vlastník, Nedvěd, Kořenský, Vihan, Plašil, Vaňous (C), Vašek, Tvrdík, Kettner, Paděla.

Povedené představení našeho týmu na turnaji v Roudnici. Co se týče předvedené hry, tak hrozně záleželo na soupeři, jak velký tlak na nás udělal. Zatímco v zápase s Roudnicí jsme se nedostali téměř k ničemu a většinu míčů jsme ztráceli, v zápase s Českou Lípou, kde jsme dostali mnohem více času, to vypadalo moc pěkně. Ve hře se objevovali principy, které se učíme – klid na míči v rozehrávce, sbíhání pro balony od střeďáků. V posledním zápase se ve hře objevilo dvakrát pěkné přenesení hry dlouhým míčem od pravého beka Ondry na levé křídlo Matyho. Tohle je věc, která by se už pomalu měla do hry v mladších žákách dostávat – ale musíme striktně rozlišovat, kdy je to cílená nahrávka a kdy odkop ze zoufalství (a tedy první podporovat, druhé nikoli).

Ještě stojí za zmínku bezpochyby kvalitní obrana (samozřejmě s gólmany), 2 obdržené branky za celý turnaj jsou velmi slušný počin. Jsem rád, že první zápas za áčko zvládli Tvrďas a Pady, myslím, že rozhodně svými výkony týmu pomohli. Nejlepší výkon dnes předvedl Šimi na pozici středního defenzivního záložníka (kdo hraje FIFU, tak CDM 😀 ), který hlavně díky dobrému pohybu byl platný při zakládání útoku i při dohrávání akcí před brankou soupeře. Odměnou budiž dva premiérové góly v kategorii mladších žáků.