Žáci U13
26/09/2021

Lužec, Benátky, Poděbrady

AFK Lužec – FK Pšovka B 0:5 (0:1)

Sestava: Frýdl,Roudnický – Paděla, Januška, Sirůček Petr, Janíček, Dostál, Sebella, Jindráček, Kettner.

Branky: 2x Kettner, Janíček, Frýdl, Sirůček Petr.

Zápas, ve kterém jsme byli naprostou většinu času na míči a měli možnost si více vyzkoušet některé herní principy, jako třeba otáčení hry přes brankáře. Protože soupeř se moc nevytahoval, nebyli k vidění samostatné úniky, spíše střelba z dálky nebo centry ze stran. I přes herní převahu jsme spoustu akcí nedotáhli do zakončení – moc dlouhý dotek, špatně připravený míč na střelu – slabá rána, převzetí míče do rohu místo na branku. To jsou detaily, kterých si musíme všímat a snažit se na nich pracovat. Opět zvládnutí ballmastery je základ.

Dobře se dařilo zakládání útoku od gólmana, kde už byli vidět některé automatismy jako odskakování střeďáků do volného prostoru a následné vyvezení míče. Féla se mi v tomto ohledu líbil, hrál vysoko a jistě (oběma) nohama.

Pochvalu mám i pro Péťu Sirůčka, který hrál zodpovědně při bránění a odvážně při útočení. Občas i Janys vypadal, že má jinou myšlenku než narvat míč soupeři do chráničů, aby se od něj odrazil do autu… za mě solidní progres 😀

FK Pšovka A – SK Benátky nad Jizerou 8:0 (4:0)

Sestava: Oršulík – Vlastník (C), Paděla, Kořenský, Vihan, Janíček, Vaňous, Vašek, Pavlík, Tvrdík, Harantová.

Branky: 3x Vašek, 2x Vaňous, Vlastník, Vihan, Kořenský.

Tohle bylo dobré, a to dokonce už od rozcvičky, kde se nebývale dařila práce s míčem ve hře 5 na 5 na udržení. Od začátku zápasu jsme hráli aktivně a věřili si ve hře s míčem. Těší mě, že i když se soupeř snažil napadat naši rozehrávku, tak kluci nezpanikařili a dokázali díky dobré spolupráci střeďáků (Šíma, Šťépa, Luky), obránců (Ondra, Pady, Nikča) a Nikouše z těžké situace vyjet a jít v podstatě do protiútoku. Když se tohle spojilo s rychlostí našich útočných hráčů (Kubajs, Vihi, Maty, Tvrďas), byl k vidění pěkný, rychlý fotbal a hodně šancí a gólů na naší straně.

Jsem spokojený se všemi individuálními výkony, vypíchnout musím Padyho klid v rozehrávce, Kubajsovu střelu (a gól!) levačkou, Tvrďasův vybojovaný míč na golmanovi a nesobecké předložení Vihimu, a Šímovo chladnokrevné zakončení v situaci 1 na 1 s golmanem.

FK Pšovka A – FK Bohemia Poděbrady 0:6 (0:1)

Sestava: Frýdl – Vlastník (C), Paděla, Kořenský, Janíček, Vihan, Vaňous, Vašek, Walter, Tvrdík, Pavlík.

Jako v předchozích zápasech proti lepším soupeřům, bylo to i dnes hodně soubojové. V první půli byla hra vyrovnaná, dokázali jsme dobře řešit protiútoky a dostávat se do zajímavých šancí. To bylo možné hlavně díky aktivitě křídel, která neváhala s náběhem, takže Kubajs na hrotu  mohl sklepávat míče do stran místo souboje s obráncem v postavení zády k brance. Jediná škoda, že jsme nebyli klidnější v koncovce, protože gól si to určitě zasloužilo.

V druhé půlce jsme už nebyli tak rychlí a nestíhali moc útoky doplňovat, spíše jsme míče ztráceli a dostávali se pod tlak. Také jsme zjistili, že (oproti zápasům se slabšími týmy) Poděbrady chybu při bránění jen tak neudělají, takže míč nakopnutý na náhodu dopředu neměl šanci na úspěch. Druhá věc byly míčesměřující za naši obranu, kde tomu obrannému „zákroku“ chyběla myšlenka, jak situaci řešit – zvládnu hrát balon, nebo mě přeletí, takže musím zachytit pohyb hráče? Často to nebylo ani jedno, jenom sledování, jak míč letí přese mě a soupeř uniká.