22/08/2021

Na FTA jsme nestačili

Football Talent Academy – FK Pšovka 12:0 (7:0)

Sestava: Oršulík – Vlastník, Nedvěd, Janíček, Walter, Vihan, Kettner, Plašil, Vašek (C), Frýdl, Kořenský.

Ještě než se pustím do hodnocení našeho výkonu, výjimečně napíšu pár slov k soupeři, se kterým jsme se dnes utkali. Plán domácích hrát krajský přebor s ročníkem 2011 dnes kvůli turnaji nevyšel, a tak proti nám vyběhl ligový tým ročníku 2010 (který ještě ve středu hrál proti Spartě (a na jednom ze dvou hřišť ji porazil 😀 )).

Rozdíl ve všech činnostech byl enormní – nejviditelnější to bylo asi při rozehrávce soupeře od brankáře. Kluci z FTA kombinovali vzadu na jeden nebo na dva doteky (kdo zápas neviděl, tak si to může představit jako španělskou repre na letošním EURO) a jakýkoli náš pokus o napadání na útočné půlce byl odsouzený k neúspěchu. Skoro nikdy jsme nedokázali dostoupit hráče s míčem dostatečně rychle, abychom se vůbec dostali do souboje. Pak už bylo jenom otázkou času, kdy se stane nějaký nedoraz v našem bránění – propadnutí v souboji 1 na 1, nevystoupení se sbíhajícím hráčem, nezachycení náběhu za obranu.

Do druhého poločasu jsme změnili taktiku, když jsme se rozhodli nepresovat a nenahánět soupeře po celém hřišti, ale omezit se při bránění na vlastní polovinu, tam hrát důrazně a zkusit hrozit z protiútoků. Na to, že jsme přesuny obranného bloku nikdy netrénovali, to kluci hráli takticky celkem dobře a značně omezili počet střeleckých pokusů soupeře oproti první půli. Nadějně vypadající brejk byl bohužel za poločas jenom jeden. Při zisku míče u vlastní branky nám chyběla kvalita k udržení balonu pod tlakem soupeře, takže naše akce neměly dlouhého trvání. V tomhle směru se mi líbil Vihi, který několikrát dokázal vyjet z presu soupeře nebo vybojovat faul. Jinak klukům patří pochvala za to, že se až do konce v rámci svých možností snažili, aby těch gólů v naší síti bylo co možná nejméně.

Ve výsledku jsem rád, že jsme se utkali s takto kvalitním soupeřem. Doufám, že pro kluky bude tohle setkání motivace k tomu, aby na sobě makali a po krůčkách se přibližovali hře, kterou jsme viděli dnes. (A začít můžeme třeba splněním dovedností 1-20 🙂 )