Žáci U13
26/03/2022

Porážka po 4 měsících

AFK Milovice – FK Pšovka 3:2 (1:2)

Sestava: Oršulík – Kettner, Paděla, Sebella, Nedvěd, Vihan, Plašil, Tvrdík, Vašek (C), Jindráček, Makarenko.

Branky: Vihan, vlastní.

Po opravdu dlouhé době, kdy jsme dokázali i vyrovnané zápasy pravidelně dotahovat do vítězného konce, jsme padli na půdě Milovic. V zápase jsme se „chytali“ jenom na začátku první půle, kdy jsme si dostali do několika úniků a dali krásný gól po rozehrávce přímého kopu z poloviny hřiště. Dále už bohužel převzal iniciativu soupeř, kterému jsme se dnes nedokázali vyrovnat v pohyblivosti a důrazu. Což znamenalo, že jsme moc fotbalu nepředvedli a měli málo zisků míče na soupeřově polovině. Kdo se naopak hodně dostal do hry, byla obrana s golmanem, která s maximálním nasazením hasila (a často uhasila) útoky soupeře. Takže určitě pochvala pro Keťase, Andyho, Padyho a Nikouše.

A teď co si ze zápasu odnést. Jednoznačně platí, že společně vyhráváme, společně prohráváme. Neexistuje, že budeme hledat na hřišti nebo po zápase „kdo za to může“. To, že někdo udělá chybu a třeba z toho je gól, je úplně normální součást hry, nikdo nedělá chyby schválně. Ale vyprošuju si, aby kdokoliv reagoval na chyby pořváváním na spoluhráče a rozhazováním rukama (mimochodem na půlicí čáře místo bránění ve vlastním malém vápně). Jestli chceme zvládat otáčet zápasy, musíme být schopni se navzájem podpořit, ne se shazovat.

Doufám, že nás neúspěch nakopne a (zvlášť někteří) kluci se do tréninku vrhnou s maximálním úsilím. Podpořeno snad tím, že se nás už doufejme bude scházet více, takže o místo v sestavě áčka bude potřeba zabojovat.

Děkuju Timovi ze starší přípravky, že nám dnes pomohl, zvlášť v první půli tam bylo několik pěkných momentů.