Žáci U13
14/11/2021

Poslední soutěžní víkend za námi

TJ Kunice – FK Pšovka 2:1 (0:1)

Sestava: Oršulík – Vlastník (C), Nedvěd, Kettner, Kořenský, Sirůček Pavel, Plašil, Vihan, Vašek, Vaňous.

Branka: Vaňous.

Pěkné utkání z obou stran na závěr podzimu… ač tomu výsledek úplně nenasvědčuje, tak šancí bylo na 10 gólů na každé straně. Pochvalu zaslouží oba gólmani, kteří dost podrželi své týmy. Směrem do útoku se nám dařily brejky (=protiútoky), občas to bylo vyřešené fotbalově, hlavně co se týče správného načasování náběhu a nahrávky. Byla tam dobrá agresivita a snaha tlačit se do branky a ne do rohu…ale o výsledku rozhodla rychlost, přesnost, razance zakončení, která dnes prostě nestačila na góly.

Při bránění to bylo horší, čas od času jsme propadli v souboji 1 na 1, a soupeř si často s následným přečíslením dokázal poradit a vystřelit.

Poprvé v této sezóně jsme si na konci zápasu vyzkoušeli roli dotahujícího týmu. V posledních minutách jsme měli dobrý tlak, rychle jsme sbírali odkopy soupeře a rozehrávali. Dojem ze zápasů mám celkem dobrý, teď jenom musíme přes zimu zamakat na tom, abychom takovéhle vyrovnané zápasy na jaře už vyhrávali.

FK Pšovka B – FC Sokol Ovčáry 5:4np (3:3, 1:1, 0:0)

Sestava: Frýdl, Roudnický – Paděla, Januška, Tvrdík (C), Dostál, Schoř, Sebella, Dobrovolskij, Jindráček, Stočes.

Branky: 2x Jindráček, Dostál, Tvrdík.

Dobrý bylo, že to vyrovananej zápas až do konce, takže tempo a nasazení tomu z žádné strany nechybělo. Jak jsem psal už milionkrát, limitující je pro nás úroveň dovedností s míčem, těžko můžeme hrát pěkný, technický, kombinační fotbal, když každou třetí nahrávku nedokážeme dobře zpracovat, nebo nezvládneme s míčem běžet bez toho, abychom to nenarvali přímo do prvního protihráče. Proto další zápasy až po zvládnutí dovedností, věřím, že to potom bude vypadat mnohem lépe!