Žáci U13
02/04/2022

Povedený zápas s kvalitním soupeřem

FK Pšovka – Football Talent Academy (r. 2011) 5:2 (1:0)

Sestava: Oršulík – Kettner, Walter, Sebella, Nedvěd (C), Sirůček Pavel, Vašek, Vaňous, Vihan, Frýdl.

Branky: 2x Vihan, Vaňous, Vašek, Sirůček Pavel.

Zajímavý zápas proti zajímavému soupeři, který se se svým „španělským“ herním stylem dost lišil od ostatních konkurentů v soutěži. Ač se jednalo o menší kluky, byli šikovní na míči a hodně kombinovali na vlastní polovině. Tomu jsme uzpůsobili naši taktiku, kdy jsme soupeře trochu nechali, ať si vzadu kope, ale ať nerozehrává přes střed hřiště směrem dopředu (odborně jsme vystavěli kompaktní střední obranný blok 😀 ). Tohle bylo poměrně účinné a zpočátku se soupeř nedostával v podstatě ze svojí poloviny a my jsme získávali míče v nebezpečných prostorech, byť naše řešení těchto zisků nebylo v první půli kvalitní. Často jsme se hned snažili o nahrávku, ale často takovou alibistickou do horší pozice. Tady byl jasný pokyn do druhé půle, aby kluci ukázali, že jsou fotbalisti a pokud nemůžou nahrávat, tak si v těžké pozici poradí sami, nebo se o to aspoň pokusí.

Ve druhé půli jsme dvakrát udeřili z protiútoku po standardce soupeře, super bylo, že to nebyla náhoda, ale Nikouš i útočníci věděli, co chtějí zahrát.

Individuálně dnes musím vyzdvihnout Méďu, který s kapitánskou páskou odehrál svůj nejlepší zápas za dlouhou dobu, měl dobrý pohyb po hřišti a spoustu míčů odebíral a rozehrával.

Celkově mám největší radost z týmového projevu ve druhé půli, kde bylo mnoho pozitivních emocí, vzájemné podpory, společných oslav gólů. Jen tak dál.