Žáci U13
08/01/2022

Těžký zápas na úvod zimní ligy

FK Pšovka – TJ Sokol Libiš 5:4 (2:2)

Sestava: Dobrovolskij – Kettner, Paděla, Sebella, Kořenský, Walter, Tvrdík, Vaňous (C), Vihan, Plašil, Vašek.

Branky: 2x Vaňous, Vašek, Plašil, Vihan.

V prvním zápase v zimní lize nás bohužel potkalo zimní počasí, mokrý sníh lepící se na míč dost znepříjemňoval technickou hru. Znát to bylo nejvíc v blízkosti soupeřovi branky, kde jsme si střeleckou situaci často nedokázali kvalitně (dostatečně rychle) připravit. Pár pěkných řešení se ale našlo – Plášův lob přes golmana, Matyho předložení Vihimu před prázdnou branku. Dále od branky, kde na nás nebyl takový tlak, jsme se dokázali trochu zklidnit a celkem obstojně kombinovat. V tomhle směru se mi líbil výkon Šími, o kterého byla velká šance, že pokud dostane míč, akce u něj neskončí.

V obraně to bylo o něco komplikovanější i z důvodu, že Pady, Andy ani Dan toho zatím proti silnější soupeřům zatím moc neodehráli. Propadák to nebyl, ale máme na čem pracovat – hlavně jsme bojovali se správným postavením, kdy se občas kluci moc vysouvali dopředu a soupeř nás „větral“ z protiútoků. No a samozřejmě rozehrávka… tady nešlo ani tak o technické chyby, ale o špatné vyhodnocení situace na hřišti – viz zbrklé přihrávky před vlastní branku nebo ztráty míče v úplně jasném přečíslení.