Žáci U13
19/05/2022

U13: Brandýs, Borek, Brod

FK Pšovka – FK Brandýs-Boleslav 1:14 (1:8)

Sestava: Oršulík – Kettner, Sirůček, Walter, Nedvěd, Plašil, Kořenský, Vihan, Vašek (C), Vaňous, Frýdl, Stočes.

Branka: Vašek.

Do zápasu proti vedoucímu celku krajského přeboru jsme šli s tím, že soupeři nechceme dát nic zadarmo a začneme tím, že se jim vyrovnáme minimálně v soubojích a v běhání. Začátek nám celkem vyšel – v 10. minutě bylo skóre 1:1, hrozili jsme z dlouhých Nikoušových výkopů, nebo jsme hráli cíleně „do nohy“ na Kubajse. Každopádně jsme se dostávali na útočnou půlku a nedělali chyby v nebezpečných prostorech.  Bohužel jsme rychle dostali další dva z mýho pohledu zbytečný góly (první z obrovskýho úhlu, druhej vlastňák), hlavy dole, a už to s náma šlo z kopce…

Začali jsme kupit chyby v rozehrávce a to byla ta chvíle, kdy jsme jim to dali zadarmo. Kluci z Brandýsa byli neuvěřitelně kvalitní v zakončení a každou naši chybu trestali. Druhá věc je (občasné) bránění stylem „v klidu si to zpracuj, rozběhni se a ukaž co umíš…a nebo si aspoň vystřel“. No a pak už jsme většinou lovili ze sítě.

Jsem rád, že se po delší době vrátil do sestavy Pája, který novou výzvu v podobě postu obránce zvládnul si myslím velmi dobře – rychlé přistupování k hráčům, důraz v soubojích. Stejně tak Šíma nastoupil ke druhému zápasu po 3 měsících, jsou tam světlé momenty, ale je nutné máknout na fyzické připravenosti – rychlost, síla.

Asi do našich dovedností zařadíme č. 21 – schopnost odmáznout balon 30 metrů daleko – pravou, levou, hlavičkou, v pádu, v souboji, ve skluzu, z první, ze země, ze vzduchu, prostě za každou cenu. Technická hra je krásná, ale abychom se mohli v budoucnu rovnat takovýmhle soupeřům, potřebujeme mít natrénované i jiné možnosti řešení, aby si naši fotbalisti mohli na hřišti jenom vybrat to správné vzhledem k situaci. Snaha zprácovávat balon ve vlastním vápně to často není.

SK Velký Borek – FK Pšovka B 0:12 (0:8)

Sestava: Dobrovolskij, Vašek – Januška, Bondarenko, Schoř, Jindráček, Dostál, Plašil (C), Kořenský, Walter, Sirůček, Oršulík.

Branky: 3x Plašil, 3x Vašek, 2x Walter, 2x Dobrovolskij, Kořenský, Bondarenko.

Velmi pohodový zápas, v první půlce bychom těžko hledali moment, kdy došlo k ohrožení naší branky. Rezervu jsem viděl v často zbytečně dlouhém držení míče, tempo naší kombinace  a práce s míčem mohlo být výrazně vyšší. V druhé půli jsme výrazněji proházeli posty a naše hra byla chvílemi trpěla hloupými ztrátami míče, takže sváteční brankář Kubajs musel vytáhnout několik zákroků, aby náš tým udržel čisté konto. Štve mě sobecké řešení některých situací, osobní střelecká statistika by měla zůstat na žebříčku priorit někde hodně dole.

Gratulace Stasovi k první brance (v prvním zápase) v pšoveckém dresu. Snad bude úspěchů dále přibývat.

SK Český Brod – FK Pšovka 1:10 (1:2)

Sestava: Oršulík – Walter, Sirůček, Nedvěd, Plašil, Vihan, Frýdl, Vašek (C), Bondarenko, Dostál, Jindráček, Harantová.

Branky: 4x Vašek, 2x Plašil, Sirůček, Frýdl, Walter, Vihan.

I když výsledek mluví jasně v náš prospěch, průběh první půle tomu zdaleka neodpovídal. Přežili jsme několik vyložených šancí soupeře (díky skvělému výkonu Nikouše) – problém nám dělalo zachycení pohybu hbitých útočníků a reakce na odražené balony po rozích. Sami jsme si vypracovávali příležitosti hlavně po rychlých protiútocích, kterým velmi nahrávala velikost hřiště a styl soupeře, který byl postavený vysoko se úmyslem napadat naši rozehrávku. Takže pokud se povedlo dát cílený dlouhý balon na útočníka nebo na křídlo, vyřadili jsme ze hry třeba 4 protihráče a šli jsme do dobré šance (otázka pro domácího příznivce: je to opravdu nakopávaná? 😀 )

Na začátku druhé půle Pája perfektně z pozice obránce přečetl hru, předskočil soupeře a po úniku chladnokrevně zakončil – 3:1. Tady se zápas zlomil, soupeř upadl do deprese a my naopak hráli v obrovské pohodě. Dařilo se chodit v rychlosti do otevřené obrany a chladnokrevně proměňovat, takže góly přibývaly jak na běžícím páse, nakonec je z toho asi náš rekord – 10 branek.

Individuálně opravdu dnes nedokážu vyzdvihnout, ve druhé půli se opravdu krásně koukalo na každého 🙂