Žáci U13
01/05/2022

U13: Cítov, Vyžlovka, Benátky

FK Pšovka B – TJ Sokol Cítov 5:4 (3:1)

Sestava: Oršulík – Paděla (C), Januška, Sebella, Kettner, Nedvěd, Walter, Dostál, Schoř, Stočes, Plašil, Vašek.

Branky: 2x Vašek, 2x Plašil, Stočes.

Začali jsme nešťastně, neprve se při rozcvičce zranil Felix a vykoledoval si na 10 dní sádru… a prvních deset minut taky stálo za nic 😀 Chyběla nám aktivita po zisku míče, byli jsme líní a nedokázali si rychle naběhnout a roztáhnout si hřiště. Tohle mě upřímně frustruje, tahle holomajzna totiž nikdy nepovede k tomu, abychom se zlepšovali. Naštěstí zbytek první půle byl lepší, trochu jsme se zklidnili, občas dali i 5 nahrávek v řadě a vypracovali si dobré příležitosti.

Za stavu 4:1 tomu chybělo zachovat chladnou hlavu a proměnit 100% šance. To jsme ale nezvládli a soupeř se po několika zásadních chybách při bránění dostal do hry, převzal iniciativu a během pár minut srovnal. A můžeme děkovat Nikoušovi, že vytáhl zázračný dvojitý zákrok ve chvíli, kdy jsme byli pod tlakem. V závěru jsme se naštěstí úplně nerozsypali a ještě se dostali k příležitostem a dokázali výsledek nasměrovat na naší stranu.

Individuálně dnes od většiny průměrný výkon, kde se dobré momenty střídaly s těmi horšími (a tím nemyslím chyby, které jsou součástí hry, ale spíše neaktivitu v nabíhání, nedůraz, pomalé návraty do obrany). Jak už zhodnotil v kabině šéftréňa Karel, vyčníval Kubajs svojí schopností použít v souboji o míč tělo a získat ho tak pro sebe.

FK Pšovka – SK Vyžlovka 4:10 (3:6)

Sestava: Oršulík – Kettner, Walter, Nedvěd, Tvrdík, Plašil, Vihan, Vašek (C), Vaňous, Stočes, Harantová.

Branky: 3x Vašek, Vaňous.

SK Benátky nad Jizerou – FK Pšovka 6:1 (1:1)

Sestava: Oršulík – Kettner, Paděla, Sebella, Nedvěd, Walter, Tvrdík, Vihan, Vaňous, Vašek (C), Stočes.

Branky: Vašek.

Dnes bohužel trapný výkon, na kterém se těžko hledá cokoliv pozitivního. Nejvíc ze všeho mě štve plno keců a hledání problémů – soupeřův stoper strká, rozhodčí neumí pískat, naše dresy jsou moc černý, minule mě nakopli, tak radši souboj vynechám, aby mě nenakopli zas, s puchejřem se nedá bránit,… Takže v první řadě zavřít pusu a trochu pokory.

Naše hra s míčem spočívala v dlouhém míči na Kubajse a poraď si sám (asi tak 48krát za zápas). Vrcholem byla naše „aktivita“ v rozehrávce, kdy se několikrát Vihi, Maty a Táda otočili zády k Nikoušovi a kráčeli někam k půlicí čáře se nechat obsadit, hlavně ať to není moje starost. Alibismus od kluků, kteří by měly být tahouny týmu. Navíc když jsme už jednou odhodlali a vzali si míč i pod tlakem, tak to nevypadalo vůbec beznadějně (škoda, že ty momenty se daly spočítat na prstech). Druhým klíčovým bodem byla naše neochota/neumění absolvovat souboj na půlce hřiště o dlouhý nákop soupeře. Už jsme se na to zaměřovali v pátek, budeme tedy pokračovat.

Individuálně dnes obstáli Kubajs, Keťas a Andy.