Žáci U13
24/04/2022

U13: Lužec, Kutná Hora

TJ AFK Lužec – FK Pšovka B 0:13 (0:8)

Sestava: Dobrovolskij – Paděla (C), Januška, Tvrdík, Plašil, Schoř, Dostál, Kettner, Frýdl, Pavlík.

Branky: 8x Plašil, 4x Frýdl, Dostál.

V zápase byla znát naše fotbalová převaha a lehce i ta fyzická. Kluci měli hodně prostoru na to vyzkoušet si některé věci, ať už 1 na 1 nebo kombinaci. Účelná byla především hra středem hřiště, kde nám soupeři nechávali hodně místa na průnikové nahrávky. Výsledkem byla spousta gólů našich hrotových útočníků. Doufám, že si kluci nabyté seběvědomí udrží, na předváděnou hru to má obrovský vliv.

Sparta Kutná Hora – FK Pšovka A 4:4 (2:0)

Sestava: Oršulík – Kettner, Walter, Nedvěd, Plašil, Vihan, Vašek, Vaňous, Harantová, Frýdl, Januška (?)

Branky: 4x Frýdl

V prvním poločase vynikající výkon všech hráčů, soupeře jsme jednoznačně přehrávali a nikdo by se nemohl divit, kdybychom vedli o pět branek. Byli jsme velmi sebevědomí s míčem, hráli jsme ve velké pohodě a v podstatě celý poločas jsme si vypracovávali gólové příležitosti po hezkých kombinacích. Důležité bylo, že jsme se nezbavovali míčů a hráli fotbal i v těžších pozicích a pod tlakem. A taky že jsme opravdu hráli v plném počtu, všichni byli aktivní a tak se nám dařilo i při rozehrávce od branky. I v bránění jsme fungovali velmi dobře  a soupeře jsme moc nepouštěli do hry. Bohužel chyby se stávají, a soupeř je dnes trestal, takže jsme v poločase těžko uvěřitelně prohrávali o dvě branky.

V druhé půli byla naše hra trochu uspěchanější a více jsme se spoléhali na dlouhé míče za obranu, ale asi se není co divit, chtěli jsme si rychle dát góly a zápas otočit. Hra byla více otevřená a i soupeř se dostával k příležitostem, hlavně z protiútoků. My jsme konečně prolomili střeleckou smůlu, konkrétně Féla si nevšiml, že už nehraje proti Lužci a pokračoval ve svém včerejším střeleckém představení 😀 Po gólu na 4:3 jsme byli ve velké euforii, k vítězství chybělo hrát v závěru trochu takticky… těsně před koncem jsme se totiž v mnoha lidech vytáhli dopředu a vznikla mezera mezi obranou a útokem. Samozřejmě soupeř šel do brejku, no a dopadlo to pro nás neslavně.

Každopádně dnes panuje s předvedenou hrou velká spokojenost, nedá se to srovnat s podzimním zápasem, kdy jsme sice vyhráli 1:0, ale bylo to 50 minut betonování a zakopávání míčů do autů. Jen tak dál chlapci!