Žáci U13
18/04/2022

U13: Pečky, Kosmonosy

FK Pšovka A – AFK Pečky 8:2 (6:1)

Sestava: Harantová – Kettner, Paděla, Sebella, Walter, Nedvěd (C), Vihan, Vaňous, Dostál, Pastyřík.

Branky: 2x Vaňous, 2x Vihan, 2x Kettner, Nedvěd, Pastyřík.

Z mého pohledu poklidný zápas, velikonoční absence se asi projevily u soupeře ještě více než u nás. V první půli jsme byli více v tlaku a získávali míče na soupeřově polovině, z čehož plynulo množství šancí a gólů. Ale i naše hra působila občas trochu neurovnaně a zbrkle, což jsme chtěli ve druhé půli zlepšit. Ve druhém poločase jsme měli vyšší držení míče a snažili jsme se trochu zklidnit hru a překonat soupeře i trpělivější kombinací místo dlouhého míče za obranu. To se dařilo se střídavými úspěchy, občas se povedla hezká akce, jindy jsme končili ve středu hřiště po špatném převzetí přihrávky. Výstavní byl Vihiho gól hlavou po Tondově centru.

Mám radost, že se střelecky prosadili Keťas, Méďa a Tonda (r. 2012), pro které jde o první góly v krajském přeboru, a navíc to všichni podle mě podpořili kvalitní, sebevědomou hrou. Pro Tondu šlo vůbec o první start za kategorii mladších žáků,  jsem rád, že počáteční nervozita rychle opadla a Tonda svým výborným výkonem ukázal, že se mezi až o tři roky staršími spoluhráči a soupeři neztratí.

SK Kosmonosy – FK Pšovka A 6:0 (2:0)

Sestava: Oršulík – Kettner, Paděla, Sebella, Walter, Nedvěd (C), Tvrdík, Plašil, Vaňous, Harantová, Hrubý, Pastyřík.

Branky: nikdo 🙁

Velmi mile mě překvapil úvod zápasu, kdy jsme prvních několik minut hráli s velkým klidem na míči, kombinovali a prakticky nepustili soupeře do hry. Bohužel jsme už v páté minutě inkasovali z rohového kopu a Kosmonosy převzali iniciativu. My jsme to soupeři ulehčili tím, že jsme je nedokázali zachytávat jejich pohyb a rychle dostupovat, dávali jsme jim na jejich akce příliš času  a prostoru – to se samozřejmě každému týmu hraje dobře. I přesto jsme si v první půli vypracovali několik slibných příležitostí – Matyho únik po Tondově průnikovce, Tádovo zakončení po hezkém průniku středem hřiště, Plášova střela po zisku v napadání a následná Tondova dorážka.

Do šatny jsme odcházeli za stavu 2:0 a byli jsme odhodlaní to zvrátit, dát soupeři na všechno méně času a napadat důrazně jeho rozehrávku. Bohužel po třech minutách druhé půle byl už rozdíl čtyřbrankový a tím prakticky zápas skončil. Byli jsme ve velké psychické nepohodě, chyběla nám chuť hrát, takže jsme se zmohli jenom na zoufalé odkopy (a často ani na ty ne). To mě mrzí, protože jsme si mohli ještě půl hodiny zahrát proti kvalitnímu soupeři na krásném pažitu a předvést něco z  toho, co umíme. Chyb tam bylo milion, takže je asi nemá cenu pitvat, ale spíš doufat, že v přístím zápase nám vydrží chuť do hry celý zápas a budeme ve všech činnostech lepší.

Děkuju Lukymu a Tondova z U11, že nám v zápase vypomohli a rozhodně se neztratili. Kluci dnes byli v těžké situaci, protože z nominace na poslední chvíli vypadla řada našich kluků r. 2009, kteří by měli být tahouny týmu. Na hřišti byla tím pádem patrná fyzická převaha Kosmonos a největší hráč soupeře nám vstřelil 4 branky (z toho 2 z rohu). Tady měla jednoznačně přijít osobní obrana v podání Matyho, jiná cesta asi na standardkách nebyla… ještě probereme 🙂