Žáci U13
01/06/2022

U13: Poděbrady, Lysá, Libiš

FK Bohemia Poděbrady – FK Pšovka 4:0 (2:0)

Sestava: Oršulík – Kettner, Bondarenko, Sirůček (C), Walter, Kořenský, Plašil, Vihan, Vašek, Frýdl, Dostál.

Branky: nikdo 🙁

I přes jasný výsledek mám z předvedeného výkonu dobrý pocit. Proti soupeři, který měl výraznou fyzickou převahu, jsme totiž dokázali hrát fotbal (což nebylo často proti lepším týmům v soutěži samozřejmostí). Dařila se nám rozehrávka na vlastní půlce, sbíhali jsme si pro míče a následné přečíslení jsme řešili s velkým klidem. Tenhle styl hry nám velmi pomohl vydržet v letním počasí se silami, zoufalých odkopů na hroťáka do souboje 1 na 2 (tzv. typu „poraď si“) bylo minimum.

Problém byl prosadit se do zakončení, prostor kolem vápna byl dobře zahuštěn obránci a bylo hodně obtížné tam kombinovat. Výsledkem byly spíše střely z dálky, mohli jsme být více aktivní v jejich dobíhání.

Individálně dnes určitě nikdo nepropadnul, u každého tam byly pěkné fotbalové momenty. Vypíchnout můžu Nikouše s jistotou v chytání i v rozehrávce, Šímu hrajícího s velkým klidem na míči a Vihiho se spoustou sprintů do útoku i do obrany.

FK Pšovka – Lysá/Ostrá 1:3 (1:2)

Sestava: Oršulík – Kettner, Sirůček, Kořenský, Walter, Plašil, Vašek, Vihan, Frýdl, Jindráček, Dostál.

Branky: Sirůček, Kořenský (vl.).

Zakončení našeho působení v krajském přeboru mladších žáků si takto asi nikdo nepředstavoval 🙁 Kluci z Lysé toho po získání dvougólového náskoku (v páté minutě) moc nevymýšleli, zato hráli velmi obětavě a nevypustili jediný souboj. Ale já jsem věřil, že si poradíme a soupeře fotbalově sfouknem. Statistiky po shlédnutí záznamu: držení míče asi 90:10, náhravky jsem po stovce přestal počítat, pokusů o zakončení asi 20 (na bránu ale výrazně méně)… ale ono to nestačilo.

Měli jsme obrovský problém vytvořit si dobrou šanci při postupném útoku do zformované obrany – každá naše nedokonalost (nepřesná přihrávka, špatné převzetí, krytí míče nebo rozhodnutí) ukončila snažení celého týmu a začínali jsme odznova. V tomto je postupný útok složitější než rychlý brejk, trvá dlouho a celou dobu to musí být perfektní, jinak to jde do kopru.

Záznam ukázal ještě jednu důležitou věc, a to že naše hřiště je při útočení na každé straně o 10 metrů užší, protože křídla se nesmyslně stahují doprostřed, čímž obsazují sebe i hroťáka. Vede to k tomu, že na středu jsou úplně všichni, 3 naši útočníci + 4 obránci… a pak se divíme, že se tamtudy nedokážeme prokličkovat ani prokombinovat a jediné co zbývá je střelba z dálky. Moc jsme zatím tuhle taktiku neřešili, protože s tímto stylem hry se moc nepotkáváme… ale je potřeba urychleně začít. Takže kdo hraje křídlo, nalepí si na lednici papírek „Roztahuju hru a nabíhám z lajny!“ a bude na něj každej den koukat, aby se podobná blamáž už neopakovala.

FK Pšovka B – TJ Sokol Libiš 5:6 (2:4)

Sestava: Dobrovolskij – Januška, Kořenský, Paděla, Tvrdík, Walter, Plašil, Vašek, Vihan, Dostál, Jindráček, Schoř.

Branky: 2x Vihan, 2x Vašek, Plašil.

Bohužel prohráváme další zápas, ve kterém jsme byli herně lepším týmem. Rozhodl individuální kvalita útočníka Libiše, který dal z 6 střel 6 gólů, my jsme mu pozici bohužel některými chybami/taktickou nevyspělostí velmi vylepšili.

Směrem do útoku se nám dařilo hlavně z brejků, Vihi se dokázal pěkně prosazovat a překonávat soupeře. Výrazný opět Pláša, asi nejběhavější hráč na hřišti, který pracoval na velkém prostoru a spousta rozehrávek šla přes něj (s tím souvisí i poměrně dost chyb, ale lepší než přístup „kdo nic nedělá, nic nezkazí“). Postupné útoky vypadaly často jako včera, na roztahování hry musíme pořád pracovat.