Žáci U13
26/05/2022

U13: Zeleneč, Čelákovice, Kralupy

SK Zeleneč – FK Pšovka 8:2 (6:1)

Sestava: Oršulík – Sirůček, Kettner, Nedvěd, Plašil, Walter, Vihan, Vaňous, Vašek, Paděla, Sebella, Stočes.

Branky: Vaňous, Vihan, Paděla (vl.)

Hodnocení je stručné, ve všech činnostech jsme byli horší než soupeř. Utěšovat se několika povedenými akcemi nemá smysl, celý zápas v naší hře chyběly úplné základy. Komunikace, pohyb do obrany i do útoku (sprintem!), důraz v soubojích, reakce na situaci, odvaha na hřišti něco předvést – uklidnit hru. Výsledkem byla hra s děravou obranou a spoustou odevzdaných balonů po zoufalých odkopech. Některé individuální výkony byly hluboko pod úrovní krajského přeboru. Kdo chce hrát na úrovni, musí holt máknout a něco pro to obětovat (a není to zdaleka jenom o dovednostech, ale i o celkové úrovni fyzické a taktické připravenosti).

Doufáme, že ve zbytku sezóny se budeme prezentovat lépe!

SK Union Čelákovice – FK Pšovka 0:7 (0:2)

Sestava: Oršulík – Kettner, Pavlík, Bondarenko, Sirůček (C), Plašil, Walter, Vihan, Vaňous, Dostál, Vašek.

Branky: 3x Vaňous, 2x Vašek, Vihan, Plašil.

Tohle bylo něco jiného než ve středu, velkou roli hrál i přístup soupeře, který nám dával spoustu času a prostoru na rozehrávku od golmana. Takže rozehrávka obránců a střeďáků v podstatě v suchym triku, 200 nahrávek, jediná otázka byla, jak kvalitně si dokážeme poradit s 5členným chumlem na vápně. V prvním poločase to byly hlavně střely z dálky a snaha se nějak individuálně procpat/prokombinovat středem.

V poločase jsme nemuseli řešit klasiku „běhej, bojuj, dostupuj,..“, tak přišla na řadu taktika – konkrétně bychom v naší hře chtěli křídla, kteří (když máme balon) drží celou šířku hřiště a nabíhají z lajny do středu (do branky). A ne křídla, kteří začnou na středu, zablokujou tím hroťáka a sami se nemají kam rozběhnout. To se částečně povedlo, a tak jsme se dokázali lépe dostávat ze stran do vápna – buď do zakončení, nebo do nahrávky před branku.

Každopádně zajímavý a přínosný zápas, který nás donutil nad hrou více přemýšlet – třeba jsme řešili Keťasovu snahu hrát 1 na 1, což je obecně super věc… ale co když je situace taková, že se dá na stejné místo dostat úplně jednoduchou nahrávkou o pět vteřin dřív? 😀

Z individuálních výkonů mě (mimo jiné) těší ten Matyho, který po delší době dokázal to „vzít na sebe“ a využít svoje schopnosti ve prospěch týmu.

FK Kralupy 1901 – FK Pšovka B 3:9 (3:4)

Sestava: Dobrovolskij – Paděla, Sebella, Pavlík, Kořenský, Nedvěd, Plašil, Dostál, Schoř, Vaňous (C), Frýdl.

Branky: 4x Vaňous, 4x Plašil, Schoř, Pavlík (vl.)

V neděli další povedené představení našeho týmu. Úvod zápasu nezastihl Dana v nejlepší sportovní formě, výsledkem byly tři opravdu kuriózní góly… kdybychom natáčeli, tak máme materiál na Silvestra 😀 Každopádně to přispělo k tomu, že kluci z Kralup mohli bojovat o výsledek, takže jsme byli svědky poměrně běhavého a bojovného fotbalu. Hráli jsme hodně s míčem a zpočátku trochu bojovali s řešením situací ve vápně, nebyli jsme dostatečně rychlí v práci s balónem. Ke konci poločasu se to ale odšpuntovalo, několikrát jsme prostrčili balon do dobré pozice a gólově se prosadili.

Ve druhé půlce už jsme soupeře v podstatě k ničemu nepustili, odkopy jsme rychle sbírali (tady mě potěšil Šíma dobrým odhadem na balon, protože tahle činnost nám dělala v posledních zápasech problémy) a už jsme jenom rozdávali fotbalovou radost. Gólově se prosazovali hlavně Maty a Pláša, ale bylo to spíše takové vyvrcholení snahy celého týmu, protože většina našich akcí začínala už u obránců. Třešničkou byla gólová akce, při které jsme se po zemi prokombinovali od Dana až do jasné šance.

Každopádně abychom zůstali nohama na zemi, pořád je ve hře mnoho momentů, kdy nás omezuje naše dovednost s míčem – kvalita a rychlost zpracování, nahrávání, kličkování…nemluvě o druhé noze. Takže kdo v tomto cítí rezervy, trénovat, trénovat, trénovat, aby to časem mohlo být i za áčko.