Žáci U13
09/04/2022

U13B: Dolany, Měšice

STM Dolany/Nelahozeves – FK Pšovka B 2:2 (0:2)

Sestava: Roudnický – Sebella, Januška, Pavlík, Kettner (C), Schoř, Dostál, Walter, Vihan, Vaňous, Vašek.

Branky: Vašek, Pavlík.

Upřímně, dneska čekal jsem zcela jiný průběh vzhledem k sestavě, ve které jsme nastoupili. Konkrétně jsem čekal, že na hřišti ukážeme naši fotbalovou kvalitu a hra bude pod naší kontrolou, dokážeme držet míč a předvést hezké akce. Bohužel se nám dnes nezadařilo toto naplnit, a tak diváci dnes viděli bojovnou kopanou, a ne fotbal. Hrálo se ve zhuštěném prostoru (= v chumlu) a tři přihrávky v řadě dnes byly na obou stranách spíše rarita. Částečně k tomu přispělo i proházení pozic u některých kluků, ale nelze z toho ustoupit, protože univerzalita je klíčová vlastnost v moderním fotbale, kde hráči přebíhají a různě si mění posty za účelem zmatení nepřítele.

Pozitivní momenty se našly – konkrétně mám pochvalu pro Ondru, který si věřil s míčem a téměř pokaždé ho udržel pro tým. Roudy po delší době v brance taky fajn, několik zákroků a větší jistota v nahrávkách. Střeďáci se dostali k několika střeleckým pokusům ze střední vzdálenosti, což je určitě věc, kterou chceme v naší hře vidět. A samozřejmě taky Luky po dlouhatánské pauze opět v zápase, a dokonce hned s gólikem 🙂

Na dalších trénincích se budeme snažit dostat do naší hry spíše lehkost, radost, sebedůvěru a týmového ducha místo taktik a dovedností, kterým jsme se věnovali v minulých týdnech. Snad nám to pomůže.

TJ Sokol Měšice – FK Pšovka B 4:1 (2:0)

Sestava: Frýdl – Januška, Paděla, Pavlík, Tvrdík, Sirůček Pavel, Schoř (C), Dobrovolskij, Stočes, Roudnický, Dostál, Jindráček.

Branky: Sirůček Pavel (p).

Hra asi odpovídala našim současným schopnostem v této sestavě. Kluci se snažili, ale v některých chvílích jsme působili trochu bezradně, hlavně v první půli při útocích do zformované tříčlenné obrany soupeře. To jsme si vytvářeli hrozně málo šancí, protože jsme nedokázali obránce překonat rychlostí ani fotbalovostí. Ve druhé půli se nám povedl úvod, kdy jsme soupeře zatlačili a sbírali odkopnuté balony. Výsledky byla řada hlavně Pájových šancí, byť neproměněných.

Celkově by se k zápasu dalo napsat spoustu dalších řádků a rozebírat, co se nám takticky dařilo a nedařilo. Ale pak člověk zapřemýšlí a plácne se do hlavy, jestli to má cenu. Jak pracovat s tím, že 9 z 12 hráčů v naší dnešní sestavě nemá splněné dovednosti s míčem, jejichž původní deadline byl polovina září? Celou zimu jsme fungovali v menším počtu a v zápasech byli kluci výkonnostně namíchaní, takže se nějaký ten technický nedostatek ztratil. Ale teď to opravdu bije do očí, pokud se ty těchnické nedostatky sejdou u víc jak půlky týmu. Dá se bez dovedností hrát individuálně s míčem? Dá se bez dovedností hrát kombinační fotbal? To jsou otázky jenom tak na rozehřátí, teď ty důležitější. Jsme ochotní s tím něco dělat? Dokážeme vzít zodpovědnost na sebe a zase máknout (a ne jenom doufat, že máknou ostatní a já se s nima svezu)?

Individuálně se mi to dnes zdálo od Tvrďase, který měl ve hře klid a myšlenku, když byl u míče. Dále se dokázal prosazovat Pája, tam bylo naopak hodně přímočarosti směrem dopředu,  hlavně vedení míče v rychlosti pod tlakem soupeře. Zlepšení přišlo ve druhé půli u Lukyho, který místo odvrácení míče „někam pryč“ dokázal balon zpracovat a rozehrát.

Budu rád, když se čtenáři z řad našich hvězd zamyslí nad otázkami v textu. Odkaz na tabulku s dovednostmi pro velký úspěch opět v sekci aktuality.