Žáci U13
19/06/2022

U13B: Měšice

TJ Sokol Měšice A – FK Pšovka B 2:3 (1:2)

Sestava: Dobrovolskij – Paděla, Sebella, Januška, Dostál, Kořenský (C), Plašil, Walter, Schoř, Šín, Vašek, Čuprin, Tvrdík.

Branky: Vašek, Čuprin, Plašil.

V posledním mistrovském utkání sezóny zvítězilo béčko na půdě Měšic, ve výsledné tabulce okresního přeboru mladších žáků se tak umisťujeme na pěkném 5. místě z 18 týmů (z toho 15 soutěž dokončilo).

Co se týče předvedené hry, tak určitě jsme byli „fotbalovějším“ týmem na hřišti. Dařilo se nám v rozehrávkách od branky, kterých jsme měli celkem hodně a často jsme se hezky vykombinovali do útoku. Kaňkou byl první obdržený gól, kdy to Dan takzvaně prováhal a daroval soupeři tutovku. Nicméně u Dana v druhé půli zlepšený výkon – několik těžkých zákroků i dobře zvládnutých rozehrávek pod tlakem.

Hodně byli ve hře i naši středáci, konečně jsme viděli i otáčení hry, o které se už několik zápasů snažíme. Individuálně se mi líbil výkon Dostyho, který si na pozici obránce dobře rychlostně a silově poradil v soubojích s fyzicky vyspělým útočníkem. Třešničkou pak bylo vymíchání dvou protihráčů u lajny po zisku míče 🙂

Trošku jsme bojovali s tím dostávat se do dobrých šancí, občas tomu kolem soupeřova vápna chyběl hráč s odvahou a schopností překonat soupeře (=rychlost, síla, skill s míčem). Tady se odvažoval hlavně Kubajs, který si navíc podržel svoji střeleckou formu z tréninku a svůj únik zakončil chladnokrevně plackou.

Jsem rád, že se zapojili a do týmu rychle zapadli naše dvě nové posily Ota a Dan. Věřím, že oba kluci budou v rámci ročníku 2010 výrazní, když se k jejich dobré pohybové výbavě přidá ještě další fotbalový skill (jako třeba obounohost).