Žáci U13
19/09/2021

Víkend 18./19. září

TJ Sokol Cítov – FK Pšovka B 6:2 (4:1)

Sestava: Roudnický,Oršulík (C) – Paděla, Januška, Sebella, Kořenský, Schoř, Vihan, Jindráček, Dobrovolskij.

Branky: Jindráček, Vihan.

U tohoto hodnocení asi nic světoborného nevymyslím, zkrátka nám něco chybělo ve všech činnostech (hlavně technika, pohybové schopnosti – rychlost). Ale to je asi ten důvod, proč je to béčko a ne áčko 😀 Nezbývá než pokračovat, aby kluci získali herní praxi. Všechno ale stojí a padá na individuálních dovednostech, takže přístup kluků k práci na vlastních schopnostech rozhodne, jestli se budeme zlepšovat, nebo se v tom budeme pořád plácat a dostávat většinu gólů po vlastních chybách.

Povedený zápas odehrál Nikouš, který byl platný i v poli. Jako zásadní pro herní projev se ale ukazuje rozehrávka brankáře. V momentě, kdy má gólman zvládnutou techniku kopu a dokáže zahrát i dlouhý míč, máme více možností rozehrávky a soupěř má těžší pozici. Když byl v brance Roudy, byli jsme tímto hodně omezeni, hráli jenom nakrátko a dost míčů ztráceli.

SK Vyžlovka – FK Pšovka 13:1 (8:0)

Sestava: Frýdl – Nedvěd, Vlastník, Kořenský (C), Vihan, Plašil, Vaňous, Vašek, Kettner, Tvrdík, Oršulík.

Branka: Vihan.

Proti dobrému soupeři to chce dobrý výkon, dnes se to ale nepovedlo. Od začátku jsme nebyli dostatečně koncentrovaní na zápas, nechávali jsme soupeřům hodně místa (obrana zůstávala vzadu byla daleko od zálohy) a následně nestačili při bránění. Směrem dopředu jsme měli pár možností ze samostatných úniků, ale celkově jsme na fyzicky vyspělejší soupeře ztráceli silově i rychlostně.

To, že nás soupeř přehrál a při několika akcích nám opravdu nedal šanci bych ještě snesl, ale vadí mi vyloženě dvě věci:

1) hloupé bránění – nedostatečná komunikace při obranných rozích „pojď sem, mám dva“ (řešit to po gólu je dost pozdě)

2) pomalé reakce na hru, bojácnost – nevystupování proti střílejícímu soupeři.

Pozitivem je, že ve druhé půli přišlo zlepšení výsledkové i herní (ono to většinou jde ruku v ruce).

Co se mi hodně nelíbilo, byli fauly z obou stran ve druhé půli, často absolutně zbytečné bez možnosti získat balon. Tady ten pokyn, jak chceme hrát, bude jednoduché: tvrdě, ale férově. A musíme to zvládnout, i když jsme frustrování z průběhu zápasu nebo máme pocit, že nám rozhodčí ubližuje.