Žáci U13
13/09/2021

Vítězné trápení s Kutnou Horou

FK Pšovka – SK Sparta Kutná Hora 1:0 (1:0)

Sestava: Oršulík – Nedvěd, Vlastník (C), Janíček, Vihan, Pavlík, Vaňous, Vašek, Walter, Kettner, Harantová.

Branka: Vaňous.

První poločas to byla šílená bída, asi poprvé v této sezóně z toho fakt bolely oči. A nebylo to tím, že by se nám něco nedařilo, bylo to tím, že jsme se absolutně o nic nesnažili. Kluci, kteří jsou na tom podle mě fotbalově celkem dobře, vůbec míč nechtěli, a když už se k nim nějakým způsobem dostal, tak ho zakopávali jak největší dřeváci v okrese. Protože naše akce se většinou skládali z jedné až dvou nahrávek a trvaly tak pět vteřin, byly jsme pod soustavným tlakem. Jediným pozitivem byl gólový únik Matyho po levém křídle.

Naštěstí se v poločasové pauze podařilo klukům vysvětlit, že takhle to opravdu dál nejde. Asi zásadní změna přišla v rozehrávce od branky, kde se defenzivní čtveřice Nikouš, Ondra, Méďa, Šťépa přestala bát hrát s balónem a skoro vždy si s napadáním soupeře poradila (často stačila jednoduchá klička na rozběhnutého útočníka). Výsledkem bylo vyšší držení míče, stížení situace soupeři (teď se musel snažit i v obraně, už nestačilo jenom čekat, až to zakopnem), a více šancí.

V posledních 5 minutách byla hra opět hodně nervózní (a hodně bojovná 😀 ), fotbalu k vidění moc nebylo, soupeř byl v závěrečném tlaku. Tohle bych klukům ale nevyčítal, takový fotbal prostě je…spíš mě štve těch prvních 30 promarněných minut.

Celkově, máme nějaký herní styl, kterého se snažíme držet v trénincích a v zápasech (odvaha, aktivita, bojovnost, dovednost s míčem,minimum hry na náhodu (odkopů),… kluci by to postupně měli v trénincích do sebe dostávat). Herní styl by nám pomoct vyhrávat a dobře hrát už dneska, ale taky by nám měl pomoct vyhrávat v budoucnu – za rok, za dva, za pět let (když víme co děláme a zkoušíme to, měli bychom se v tom pořád zlepšovat). Tohle určitě budeme klukům vysvětlovat a opakovat, aby v dalších těžkých zápasech nenastal opět ústup do pozice „kdo nic nedělá, nic nezkazí“.