Žáci U13
05/09/2021

Zápasy 5. 9. 2021

AFK Pečky – FK Pšovka 3:9 (2:5)

Sestava: Oršulík – Vlastník, Nedvěd, Janíček, Vihan (C), Plašil, Sirůček Pavel, Vašek, Walter, Kořenský, Kettner.

Branky: 4x Vlastník, 2x Vašek, 2x Plašil, Vihan.

Další povedený zápas nás tentokrát i s pořádnou porcí branek čekal v Pečkách. Díky rychlostní a silové vybavenosti našich útočníků a pěkným nahrávkám za obranu jsme se dostávali často do úniků a rozhodně jsme byli nebezpečnějším týmem. Dobře jsme fungovali i v napadání (tlak na míč) a získávali mnoho balónů už na soupeřově polovině.

Nicméně při zpětném zhodnocení utkání vidím i rezervy – pořád se bojíme hrát s míčem na vlastní půlce, trpělivě kombinovat, a to i když jsme v přečíslení (dnes často situace 4 na 2). Chápal bych to, kdybychom byli dřeváci, ale myslím, že nejsme 😀 Je potřeba počítat s tím, že při takové rozehrávce občas přijde chyba, občas se ji nepovede napravit a je z toho gól. Ale mým úkolem do dalších zápasů bude klukům připomínat, že dalších 9 z 10 rozehrávek se povede, a ten přínos je mnohem vyšší – dokážeme podržet míč a připravit si kvalitní pozici pro útok. Navíc když se o tu odvážnou hru budeme snažit o tréninku i v zápasech, nebude to za chvíli chyba v 1 z 10 rozehrávek, ale v 1 z 20, atd… (U dlouhýho míče po lajně se nějakej pokrok čekat moc nedá.)

Největší radost mám z celkového přístupu týmu, bojovného výkonu, společných oslav gólů, touhy přidat další a schopnosti navzájem se podpořit při chybách. Už se opakuju z přechozích zápasů, ale je to hrozně cenná věc, tak je potřeba si ji udržet.

Individuálně dnes jednoznačně Man of the Match Ondra, který celý zápas odmakal, měl spoustu vybojovaných míčů a navrch 4 góly. Slušný 😀 Pochvala i pro Plášu, kterému se dnes (kromě výstavního voleje levačkou) zadařilo si lépe krýt míč a rozdat ho spoluhráčům místo protlačování přes soupeře.

TJ Sokol Měšice B – FK Pšovka B 5:3 (3:3)

Sestava: Roudnický – Januška, Paděla, Schoř, Pavlík, Sirůček Petr, Vaňous, Dostál (C), Tvrdík, Dobrovolskij.

Branky: 2x Vaňous, Tvrdík.

Hodnocení trenéra Jirky:

Náš B-tým dnes čekalo úplně první letošní mistrovské utkání, kdy jsme zajížděli na půdu pro nás neznámého soupeře Sokol Měšice B. Začátek zápasu nás zastihl v dobrém rozpoložení a na našich hráčích byla vidět chuť a snaha poprat se o dobrý výsledek. V první půli  bylo k vidění několik pohledných kombinací.  Od našeho vápna jsme se dokázali dostat na půli soupeře a tím ohrozit jeho branku . Do kombinace se nám  zapojovalo vždy několik  hráčů. Dostáváme se tak první  do vedení 1:0 střelcem Matym. Po několika minutách přichází vyrovnání 1:1 a následně se soupeř dostává do vedení 1:2. My máme stále chuť hrát a Maty dokáže míč vyloženě dotlačit do sítě – 2:2. Soupeř se ovšem opět dostává do vedení. Zpoza vápna trefuje  branku, kdy  jsme nedokázali rychle zareagovat a včas hráče dostoupit. Překonává tak vysokým míčem Roudyho, který na míč nedosáhne. Ke konci první  půle se nám  ještě  podaří  vyrovnat na 3:3. Odražený míč trefuje krásně  Tvrďas po zemi k tyči a brankář nemá šanci. První půle je u konce.

Do druhé půlky jdeme s odhodláním překlopit výsledek zápasu na naší  stranu. Po několika minutách dostává náš plán první trhlinku, kdy si Roudy  vybírá  slabší chvilku při rozehrávce  od branky. Soupeři snad na metr to dává přímo  do nohy a ten se nemýlí 3:4 . Musím  dodat, že jinak se Roudy blýskl několika pěknými zákroky, kterými  tým podržel. Jako by nám to ubralo síly a nedokážeme se už dostávat do tolika  příležitostí vstřelit branku. Do kolen nás dostává poslední pátá branka. Zápas se z naší strany dohrává bez větších příležitostí dát gól  a stav utkání se už nemění.

Když  bych měl vypíchnout pár hráčů, líbil se mi Luky ve středu hřiště, kde měl spoustu vybojovaných balonů a návratů z půlky soupeře, kdy při našich ztrátách  zachraňoval situace a to ve většině případech úspěšně. Vidět byl také Péťa,  který hlavně v první půli zaměstnával  obranu soupeře svými průniku po levé straně. Hodně odvážné to bylo od Padyho,  který rozehrávku z pozice obránce  vždy řešil s klidem sobě  vlastním a balón dokázal podržet a rozehrát. Pochvalu za snahu a nasazení  mám i pro všechny ostatní hráče. V souhrnu mám ze zápasu i přes prohru dobrý pocit . Stále je na čem pracovat a dál se zlepšovat. Čeká nás ještě  spoustu práce. Hlavu vzhůru a jede se dál.