Žáci U13
20/12/2021

Zlatá tečka na konec roku

Turnaj Libochovice – 1. místo/5 týmů

Sestava: Frýdl – Nedvěd, Kettner, Vašek, Plašil, Walter, Kořenský, Janíček, Sirůček Pavel.

Branky: 7x Sirůček Pavel, 2x Vašek, 2x Walter, Plašil, Janíček, Frýdl.

FK Pšovka – Černčice 7:0

FK Pšovka – Brozany 1:0

FK Pšovka – Košťany 3:0

FK Pšovka – Bohušovice 3:0

Na závěr roku jsme se zúčastnili halového turnaje, nejspíše jediného v této sezóně. Tělocvična totiž začíná být klukům malá, včera byly rozměry hřiště opravdu extrémní. Vedlo to k tomu, že nějaká klidnější rozehrávka na vlastní půlce nebyla možná. Proto byl taktický pokyn úplně stejně znepříjemnit hru soupeři, nedat jim prostor a po zisku míče okamžitě doplnit útok a jít co nejrychleji do zakončení. Výsledek byl, že jsme si se stísněným prostorem dokázali poradit nejlépe ze zúčastněných týmů, byly k vidění hezká řešení situací na útočné polovině, ve kterých kluci uplatili svoje individuální dovednosti. Pochvalu mám pro celý tým, kluci si šli za vítězstvím, navzájem si na hřišti pomáhali, slavili góly… zkrátka hezky se na to koukalo. Z individuálních výkonů musím vyzdvihnout nejlepšího brankáře turnaje Félu, skoro nejlepšího střelce Páju a obránce Méďu se Šímou, kteří dokázali těžké situace na vlastní půlce řešit často i jinak než odkopem.

Záznam z turnaje je dostupný na YouTube zde. Pokud někdo bude koukat, tak doporučuju 2x zrychleně – jsou tam pěkné momenty, ale je potřeba se prokousat přes 150 autů za zápas 😀

Přeji všem hezké prožití vánočních svátků, snad se rok 2022 vydaří aspoň stejně tak dobře, jako ten letošní 🙂

SK Roudnice U12 – FK Pšovka 4:7 (2:4, 0:1, 2:2)

Sestava: Frýdl – Vlastník, Januška, Sebella, Kořenský, Tvrdík, Vihan, Vaňous, Vašek, Walter, Kettner.

Branky: 4x Vašek, Vaňous, Vihan, Walter.

Tohle bylo dobré, v zápase hraném 3×30 minut jsme si zahráli dosyta, navíc s ligovým týmem (byť kompletně ročníku 2010). V prvních dvou třetinách jsme běžecky předčili soupeře a často chodili do rychlých protiútoků. V rozehrávce tam také byly světlé momenty, ale často se akci nepodařilo dotáhnout až do konce – hlavně nám dělala problém poslední přihrávka na křídlo nebo na hroťáka, kterou nám soupeř mnohokrát zachytil. Ale celkově určitě povedený výkon po třítýdenní pauze.