Žáci U15
02/12/2021

Exotika na Pšovce – Hazem a Zeyad Gad

Během podzimní části sezóny působily v našem klubu dvě velmi zajímavé exotické posily. Zeyad Gad (16) a Hazem Gad (13) jsou Egypťané, kteří trénovali po dobu 3 měsíců s naším týmem U15, přičemž mladší Hazem se po vyřízení registrace zapojil i do zápasů krajského a okresního přeboru. Nyní oba chlapci odlétají zpět domů a od nového roku budou zažívat novou životní etapu v USA. Ještě před svým odletem nám ale poskytli rozhovor, který jsme spolu vedli v angličtině.

Jak jste se vlastně k nám do České republiky dostali?

Jsme tu kvůli taťkovi, který působil v Liběchově jako vědecký pracovník. Pracoval tu již dříve několik let a teď v létě jsme za ním přijeli i my.

Jak jste řešili studium během Vašeho pobytu v Česku? Dovedu si představit, že navštěvovat standardní školu bylo asi nemožné…

Přesně tak, klasickou školu jsme nenavštěvovali kvůli jazykové bariéře. Měli jsme ale studijní plán od naší egyptské školy, takže jsme se učili samostatně z domova.

Měli jste nějaké dřívější fotbalové zkušenosti?

Ano, hráli jsme v hlavním městě Káhiře za klub Cairo Club Football Academy.

Na jaké pozici nejraději nastupujete? A jaký je Váš nejoblíbenější hráč?

Oba: Naším nejoblíbenějším hráčem je samozřejmě Mohamed Salah – hráč Egypta a Liverpoolu. 🙂
Hazem: Nejraději hraji na pozici pravého křídla.
Zeyad: Moje nejoblíbenější místo je uprostřed zálohy.

Jak jste se v našem týmu U15 cítili? Jak těžké bylo komunikovat s ostatními hráči a trenéry?

Přestože komunikace nebyla úplně jednoduchá, byla to vtipná a zajímavá zkušenost. 🙂 Myslím, že jak pro nás, tak pro trenéry a spoluhráče. Snažili jsme si navzájem porozumět a my jsme si z toho odnesli spoustu zkušeností, které pro nás určitě budou v budoucnu velmi cenné.

Jak jste se vyrovnávali s českým počasím? Zvykli jste si na podzimní nízké teploty a častý déšť?

V létě to bylo v pohodě. V posledních týdnech, kdy byla opravdu zima a deštivo, se nám už ale moc chodit ven nechtělo.

Hazeme, co tvoje zápasové statistiky? Vstřelil jsi za Pšovku nějaký gól? (Zeyad k zápasům nastupovat nemohl.)

Přál jsem si vstřelit spoustu gólů, což se úplně nepovedlo, protože jsem odehrál celkem jen 5 zápasů. V zápase proti Vraňanům (výhra 9:1) se mi ale podařilo vstřelit hattrick, za což jsem byl moc šťastný a věřím, že jsem udělal trenérovi radost.

Chtěli byste závěrem něco popřát svým (teď už bývalým) spoluhráčům a trenérům?

Chtěli bychom všem moc poděkovat zejména za to, že na nás byli během těchto 3 měsíců moc milí! Celému klubu přejeme hodně úspěchů ve všech soutěžích. Děkujeme!

Díky moc za rozhovor a za FK Pšovka také přejeme hodně štěstí v dalších dobrodružstvích, která Vás v životě čekají. Věříme, že na nás budete vzpomínat v dobrém. 🙂