Žáci U15
09/09/2019

FK Bohemia Poděbrady : FK Pšovka Mělník 2:1 (0:1)

V Poděbradech jsme odehráli vyrovnané a velmi bojovné utkání. Naším prvním cílem bylo se zaměřit na úvod utkání, abychom brzo neinkasovali a zjistili sílu soupeře. Hra se zejména přelévala od vápna k vápnu bez výraznějších šancí. V 16. minutě vybojoval Míša Novotný míč na půlící čáře a svojí rychlostí a šikovností s míčem obešel tři protihráče a přesnou střelou podél brankáře nás poslal do vedení 0:1. Do konce prvního poločasu se hrálo bez výraznějších šancí, na našeho brankáře šla v první půli jen jedna propagační střela. Do druhé půle jsme nastupovali s cílem pokračovat v nastoleném výkonu z první půle. Hra se nám celkem dařila a soupeře jsme do šancí nepouštěli. V 51. minutě se nám podařila pěkná kombinace, po které se sám před domácím brankářem ocitnul ve velké šanci Tomáš Jirmus. Při zakončení trefil brankáře, od kterého se míč odrazil a pomalu putoval do domácí branky.  V poslední chvíli, na brankové čáře domácí hráč míč doběhl a odkopnul do bezpečí. V 53. minutě po pohledné kombinaci domácí hráči snížili na 1:1. V 58. minutě poměrně necitlivě rozhodčí utkání posoudil na hranici našeho velkého vápna souboj o míč jako náš faul a nařídil trestný kop na naší branku. Domácí hráč zahrál standartní situaci dokonale a zvýšil na 2:1 pro domácí. Kluci utkání nevzdali a bojovali dál. Výsledkem našeho napadání byla šance Petra Sochora, který postupoval sám z pravé strany na domácího brankáře. Pedro tak dlouho váhal se zakončením, že k němu nakonec nedošlo. V posledních minutách jsme ještě vysunuli L. Maurera do útoku, výsledkem byly dva trestné kopy, ale z velké vzdálenosti. Utkání jsme sice prohráli, ale z Poděbrad jsme odjížděli se vztyčenou hlavou a s pocitem slušně odehraného utkání.

Sestava : Kroulík – Vítovský, Maurer, Vlastník, Harant – Dušek, Novotný (C), Horák, Jirmus – Vihan, Nikl (Roudnický, Vavrek, Zíta, Sochor)

B : Novotný M.