Žáci U15
05/09/2019

FK Brandýs-Boleslav : FK Pšovka Mělník 0:2 (0:0)

V Brandýse jsme opět začali utkání ne příliš dobře. Hned v 1. minutě jsme nepokryli útočníka domácích, který se dostal až před našeho brankáře. Nebýt jeho pohotového zákroku, tak byl úvod utkání jak přes kopírák z minulého utkání a z utkání druhého poločasu v Zelenči. Domácí byli prvních 10. minut aktivnější a dostávali se více před naší branku, ale již bez vážnějších brankových příležitosti. V následujících minutách se hra vyrovnala, ale byl to spíše boj, než pohledný fotbal. Kombinace se nám příliš nedařila, ale přesto jsme si do konce prvního poločasu vytvořili dvě ani ne šance, ale pološance. Ve druhém poločase jsme trochu zvýšili aktivitu a začali jsme se více pohybovat. Naše aktivita a napadání soupeře byla znát. Domácí jednu z našich útočných akcí řešili faulem na našeho útočníka v prostoru před velkým vápnem. K trestnému kopu se postavil náš tradiční exekutor L. Maurer, ale tentokrát měl mušku značně vychýlenou a vysoko přestřelil. V 53.minutě se situace opakovala a téměř ze stejného místa měl L. Maurer šanci na reparát. Tentokrát mířil přesně pod břevno a vedli jsme 0:1 ! Byli jsme stále aktivní a v této fázi utkání se hrálo spíše před brankou domácího týmu. V 60. minutě se poprvé do střelecké pozice prodral M. Vihan a jeho dělovku do prostřed branky domácí brankář vyrazil. V 63. minutě se před velkým vápnem dostal k míči opět M. Vihan, potáhl míč a střelou k tyči zvýšil na 0:2 ! Po druhé brance jsme se trochu zatáhli a soupeř se snažil vstřelit kontaktní branku. Naše pozorná hra, ale soupeře již do konce utkání do žádné šance nepustila.

Sestava : Kroulík – Dušek, Maurer, Vlastník, Harant – Sochor, Horák, Novorný (C), Jirmus – Nikl, Vítovský (Roudnický, Vihan, Jambor, Zíta)