Žáci U15
26/02/2020

Mezinárodní konfrontace U15

Beijing Sport University – FK Pšovka Mělník 6:0 (3:0)

Neocenitelnou zkušenost získali starší žáci našeho klubu, kteří se ve sportovním centru Nymburk utkali s čínskou fotbalovou akademií, která v Česku tráví prakticky celou fotbalovou sezónu 2019/20. Zápas hodnotí trenér Petr Dušek:

I přes prohru 0:6 to pro nás byla skvělá zkušenost a obrovský zážitek. Soupeř byl opravdu velmi dobrý, však také celý leden hrál proti ligovým týmům, jako je Sparta či Slavia. S Libercem a Jabloncem dokázal remizovat. Zítra jede do Jihlavy a o víkend hraje s Baníkem Ostrava. Soupeři, podpoření obrovským realizačním týmem, byli opravdu fotbalově vyspělí, a to jak kombinačně, tak pohybově a fyzicky. Po ztrátě míče dokázali velmi rychle zastavovat naše útoky a my jsme tak za celý zápas prakticky nevystřelili na soupeřovu branku. I tak chci naše kluky pochválit za to, že po celou dobu utkání bojovali a snažili se alespoň pohybem svým soupeřům vyrovnat. Pro nás velmi cenná zkušenost a povzbuzení do další práce!