A-tým
11/07/2021

Hodnocení sezóny všech kategorií

Sezóna 2020/21 byla poznamenána dlouhým přerušením z důvodu koronaviru. Stejně jako všechny fotbalové kluby, i my jsme se s nastalou situací snažili poprat nejlépe, jak jsme dokázali a já bych tímto rád poděkoval všem trenérům i rodičům, kteří napnuli své síly, abychom společně situaci zvládli.

V přípravkových kategoriích jsme pro děti připravovali online tréninky a dokonce i online zápasy, při nichž jsme se utkali s kamarády z Neratovic a Českého Brodu ve smluvených disciplínách.

Sportovním úspěchem pro náš klub je přestup hráče kategorie U9 Filipa Javůrka do SK Slavia Praha. Fíla již tuto sezónu působil zároveň v obou týmech a po jejím skončení projevila Slavia zájem o trvalý přestup.

Klub jako celek udělal velký krok kupředu v oblasti materiálního vybavení. Byly nakoupeny nové stroje pro úpravu hrací plochy (traktor, vertikutátor), provedena rekonstrukce závlahy. Stále probíhá kompletní rekonstrukce elektroinstalace v kabinách i v klubovně. Děti mohou také využívat nové dětské hřiště s několika skvělými herními prvky.

 

Přispěli jsme i na dobrou věc – již tradičně jsme se zúčastnili akce Ukliďme Česko, kterou jsme tentokrát kvůli protiepidemickým opatřením absolvovali individuálně.

Uprostřed pandemie a nejtvrdšího lockdownu jsme uspořádali charitativní běh Pšovka běhá proti nemocem. V něm jsme podpořili člena našeho klubu Romana Kočího, který tou dobou bojoval v nemocnici s covidem a svůj boj nakonec úspěšně zvládnul. Zároveň jsme vybrali celkem 27 000 Kč na podporu rehabilitace Elišky Krejčíkové.

A jak tuto podivnou sezónu viděli trenéři jednotlivých kategorií?

MUŽI A

Hlavní trenér Jan Studený: A – tým se v uplynulé sezóně pohyboval jako na houpačce. Některé zápasy odehrál tým dobře i s patřičným nasazením, ale došlo i na zápasy, které jsme zbytečně ztratili a ani výkon tomu neodpovídal. V tomto ročníku jsme chtěli hrát v horní polovině tabulky, ale sportovně to nebylo podloženo naším chtěním se o lepší umístění a herní projev poprat. Sice jsme rozšířili kádr o mladé kluky, kteří skončili v krajském dorostu, ale pro ty byl přechod do dospělé kategorie přeci jen skok a nemohli jsme tuto odpovědnost na ně hodit. Bohužel ani nemůžeme říci, že stávající členové týmu kluky převyšovali, ale mohli čerpat ze svých herních zkušeností, které našim „mlaďasům“ chyběly. I z tohoto důvodu jsme na kluky nechtěli tlačit a měli se zapojovat postupně. Docházková schopnost prvního týmu také nebyla na úrovni, a tak z přípravy postupně těžili mladší, kteří poté nastupovali a převzali i sestavu v B-týmu. Obzvláště nepodařená utkání jsme odehráli v Poděbradech, Pěčicích a také v Jesenici, kde jsem nepředvedli výkon na úrovni včetně zbytečně promarněného penaltového rozstřelu. Největší problém jsme měli na postu brankářském, kde se vystřídali celkem 3 brankáři. Většinou jsme byli schopni odehrát dobře 30 minut a to bylo v takové soutěži hodně málo. Právě tréninková morálka hráčů, na kterých měla hra stát, nebyla optimální a fyzická zdatnost nám v zápase chyběla. Sestava se často měnila a tím pádem chyběla souhra a kompaktnost. Přesto se najdou pozitivní ohledy, a to směrem k mladým hráčům, kteří se zapojili do přípravy a postupně si získávají respekt svých spoluhráčů. Byť byla sezóna předčasně ukončena, tak pro nás to znamenalo pokračovat dál v systému začlenění a zvýšení konkurence v obou týmech dospělých – hlavně pak v prvním týmu. Jsme přesvědčeni, že nová nastoupená cesta je tou pravou a mládí začíná klepat na dveře soupisky prvního týmu. Pro další sezónu máme jasný cíl, a to zapracovat tyto kluky do kádru a pomoci tak zvýšit konkurenci v týmu, který by měl hrát o umístění v horní polovině tabulky. Veškeré dosud započaté kroky k tomuto cíli směřujeme a bude na hráčích, jak se těmito novými principy vyrovnají. Určitě je na čem stavět a první tým nemůže ani mít jiné, než nejvyšší možné cíle. Jak se nám toto vše povede, ukáže následující sezóna.

MUŽI B

Hlavní trenér Jiří Kaiser: B – tým prošel zásadní změnou, když se do týmu začaly prosazovat ročníky 2001 a výhledově i ročníky 2002. První fáze byla zapojit tyto hráče do tréninkového procesu a pak také obnovit tento proces u týmu, který prakticky netrénoval a scházel se jen k zápasům. Navíc bylo nutné udržet končící ročník u fotbalu a připravit tak půdu pro další ročníky, které budou končit ve velkém počtu v následujících letech. Hráči tvořili sehraný tým v krajském přeboru a jejich morálku bylo potřeba přenést mezi dospělé a navázat tak na jejich další výkonnostní posun, který by zaručoval větší kompatibilitu směrem k prvnímu týmu. Podzimní zápasy ukázaly, že je na čem stavět a budovat perspektivní tým, který bude zásobovat první tým v A třídě. Navíc zde byl jasný cíl zvýšit kvalitu a konkurenci v prvním týmu. Mladí hráči postupně začali nahrazovat stávající kádr a výsledky se začaly dostavovat. Neměli jsme zpočátku lehký los, ale v zápasech se kluci neztratili, ačkoli výsledkově jsme paběrkovali. První body jsme získali v Počaplech a poté následovalo další povedené utkání s Čečelicemi a Horními Berkovicemi, kde se kromě nejzkušenějšího hráče týmu Marina Krejčíka na hřišti objevilo 9 hráčů mladších 20 let. Zápas ukázal naše možnosti a mladí hráči prokázali, proč hráli v krajských soutěžích. První i druhá fáze se podařila a v dalším období by mělo dojít k dalšímu doplnění již tak početné skupiny perspektivních hráčů. V současné chvíli se celý kádr ročníku 2001/2002 až na malé výjimky zapojil do přípravy na nový ročník, což je velmi pozitivní z pohledu do budoucna. Všichni mají co nabídnout a jen dobrá práce a vztah ke sportu je udrží v dalších možnostech, které tento sport v sobě skrývá.

STARŠÍ DOROST U19

Hlavní trenér Libor Tomášek: Na začátku sezóny jsem byl spokojený s letní přípravou, kvalitou kádru i tím, jak všichni přistupovali k tréninkům a byl jsem v očekávání kvalitní útočné hry a herní převahy v zápasech. Nečekal jsem ale, že budeme tolik soutěžních kol bojovat nejvíce s psychickou stránkou mužstva po nevydařeném vstupu a zranění hráčů. V polovině podzimní části to kluci zlomili a předváděli kvalitu, jakou já jsem očekával od prvního kola. Potom nás přerušil covid… Teď jsem spokojený s tím, jak jsem avizoval v mém plánu na jaro, že jsme kluky vrátili zpět do chybějícího tréninkového režimu, trochu dohnali fyzickou kondici, vrátili zpátky fotbalové návyky na velkém hřišti (poslední příprava na jaře ve Štětí je důkazem) a já osobně se těším na letní přípravu a soutěž s novým týmem U19 (ročník 2003 + 2004). Myslím, že jsme všichni napříč kategoriemi splnili hlavní cíl – vrátit mládež na hřiště po omezeních a zahnali jsme obavy, že už někteří nezačnou sportovat!

MLADŠÍ DOROST U17

Hlavní trenér Petr Dušek: Sezóna se mi hodnotí těžko. Odehráli jsme vlastně jen část podzimu s bilancí 2 výhry, 1 remíza a 5 porážek. Prohráli jsme s týmy, který se pohybovaly v tabulce horní polovině. Některé zápasy, ve kterých jsme prohráli, byly vyrovnané na šance, ale bohužel my jsme byli v produktivitě žalostní a zaslouženě prohráli. Zápasy, ve kterých jsme vyhráli, jsme byli lepší a bylo to zasloužené. Nejvíce mrzí zápas v Kutné Hoře 3:3, kde jsme byli celé utkání fotbalovější a i na šance jsme vyhráli, ale bohužel domácí dokázali utkání vyrovnat v 93. minutě. Celkově bych řekl, že jsme spláceli daň z přechodu od žáků do ml. dorostu, protože jsme oproti soupeřům hráli převážně s ročníkem 2005. V jarní části sezóny jsme odehráli 2 přátelská utkání, kde jsme se snažili zapracovat hráče ročníku 2006.

STARŠÍ ŽÁCI U15

Hlavní trenér Zdeněk Trnka: Uplynulou sezónu bych hodnotil jako náročnou a celkem povedenou až na předčasné ukončení… S kluky jsme se vůbec neznali, takže začátek byl pro nás trenéry trochu obtížnější díky neznalosti jmen a schopností hráčů, což pár týdnů trvalo a nejvíc pomohlo společné soustředění ve Vrchlabí, kde se nám podařilo pořádně společně sbližit a utvořit pevný tým. Ani pro kluky start s novými trenéry nebyl snadný, pro spoustu z nich to byl první rok na velkém hřišti a hlavně si museli zvyknout na náročnější a odlišnější tréninky, než na které byli doposud zvyklí. Vstup do prvních mistrovských utkání se klukům povedl a získali sebevědomí a ještě větší chuť pro hru, na druhou stranu jsme nastoupili i do utkání, která se nám vůbec nepovedla, zaslouženě jsme prohráli a získali cenné lekce. Slibně rozjetou sezónu, ve které jsme byli uprostřed tabulky, pokazil c-19 a následné přerušení soutěže, což byla velká škoda. Přesto jsme nezaháleli a od první možné chvíle zase začali trénovat, hrát přátelská utkání a odehráli i turnaj, takže konec sezóny byl relativně přijatelný.

MLADŠÍ ŽÁCI U13

Hlavní trenér Dušan Bolek: Sezóna mladších žáků se hodnotí velmi špatně, protože byla výrazně ovlivněna Covidem. Nicméně jsme ji společně započali soustředěním ve Vrchlabí, které se povedlo a připravovali jsme se na zápasy jak v kraji, tak v okrese. Na začátku sezóny k nám do týmu přestoupilo několik nových hráčů, kteří se skvěle zapojili do hry i do party. V krajském přeboru jsme na podzim stihli odehrát jen 9 zápasů. Všechny výhry a remíza jsou samozřejmě vynikající výsledek, ale ocenil bych i velmi dobrý výkon proti týmu Footbal Talent Academy, který sice výsledkově vypadá jednoznačně pro nás špatně (prohra 7:2), ale 2/3 zápasu jsme byli nejen vyrovnaným, ale v některých pasážích i lepším týmem. Pokud bychom takhle hráli i v dalších zápasech proti výrazně silnějším soupeřům, byla by to pěkná podívaná. Bohužel jsme stihli už jen jeden zápas a soutěže byly všechny zrušeny a v sezóně už neobnoveny. V okrese jsme stihli odehrát dokonce jen tři zápasy. Od prosince do dubna jsme nemohli ani společně trénovat. Řešili jsme to individuálním tréninkem každého hráče, což samozřejmě nemůže ani zdaleka nahradit potřeby vyplývající z kolektivního sportu. Tímto bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se opravdu snažili poctivě něco sami dělat a nesedět jen na gauči. Ke konci sezóny jsme se již rozdělili a ročník 2008 se začal připravovat se staršími žáky, tzn. na velké hřiště. Lepšící se situace s covidem nakonec umožnila sehrát i přátelská utkání, která se díky iniciativě trenérů podařilo domluvit jak pro starší, tak i mladší žáky. Ročník 2008 pak zakončil sezónu velmi úspěšně ziskem druhého místa na turnaji v Kostelci nad Labem. 

STARŠÍ PŘÍPRAVKA U11

Hlavní trenér Vít Vlasák: I přes dlouhý tréninkový výpadek v zimě hodnotím sezónu jako povedenou. Spokojený jsem s přístupem kluků i rodičů k tréninkům – včasné příchody, pravidelně účast kolem 20 hráčů. Co se týče herního projevu, pozoruji posun více ke kombinační hře oproti minulému roku (což bylo umocněno postupným zkoušením hry 7+1). Nicméně nadále platí, že tou zásadní věcí v přípravkách jsou individuální výkony a dovednosti kluků. V těch někteří dokázali udělat přes zimu parádní pokrok, jiní se bohužel ani nedokázali/nepokusili za 4 měsíce připojit na online trénink… a na hřišti pak byl tento rozdíl samozřejmě znát.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA U9

Hlavní trenér Karel Vlasák: Ročníky narození 2012 a 13, které letos spadaly do kategorie U9, byly pro mě velkou výzvou. 🙂 Několik šikovných dětí, které hrají fotbal již čtvrtým rokem a naproti tomu úplní nováčci. Skloubit to tak, aby byly tréninky pro všechny přínosné a zábavné, je pro trenéra úkolem vyžadujícím velké úsilí. Hned v září se nám podařilo obsadit 2. místo na základním kole Ondrášovka Cupu a vybojovat tak pro Pšovku historicky první postup z 1. kola. V závěru sezóny jsme pak přivezli 1. místo z turnaje v Neštěmicích a 3. místo z Karlštejna. Celou sezónu, včetně zimní několikaměsíční online vložky, jsme ale bojovali se slabší disciplínou (pozdní příchody, dokonce neomluvené absence). Můžeme konstatovat, že naše „silná skupinka“ zatím drží krok se svými soupeři a například z konfrontace s Neratovicemi před koncem sezóny mám výkonnostně velmi dobrý pocit. Viditelné pokroky dělali i ostatní hráči, jmenovat musím Jirku Tichotu, který se zejména v závěru sezóny zlepšoval přímo před očima. Musíme si ale přiznat, že při konfrontacích našeho „B“ týmu se soupeři, jsme často ztráceli. Zvláště někteří kluci ročníku 2012 budou muset máknout, aby příští rok ve starší přípravce byli platnými členy týmu. Loučíme se s Fildou Javůrkem, který přestupuje do SK Slavia Praha. Ať se ti daří, Fílo!

MINIPŘÍPRAVKA U7

Hlavní trenér Marian Krejčík: Letošní covidová sezóna se alespoň na konci začala vracet do normálu a děti si tak zkrácenou sezónu doufám užily. Po ukončení různých omezení chodilo na tréninky kolem 16 dětí převážně ročníku narození 2014. Na dětech, které jsou u nás už delší dobu, jsou znát pokroky a někdy to už vypadá trošku jako fotbal. 🙂 Z toho máme jako trenéři samozřejmě radost! Na konec sezóny se stihlo odehrát pár přátelských utkání (Roudnice, Libiš, Neratovice) a jeden turnaj ve Velvarech (4. místo ze 7), na kterém jsme se utkali i s Bohemians Praha. Z těchto zápasů jsme vyšli herně poměrně slušně (a to i bez některých chybějících hráčů) s tím, že musíme výrazně zapracovat na rozehrávce od branky, která nám v systému 4+1 dělala veliký problém. Věříme, že v další sezóně bude těch konfrontací se silnými soupeři ještě mnohem více!

MINIŠKOLIČKA

Hlavní trenér Karel Vlasák: Zřízení nové kategorie Miniškoličky, která trénuje 1x týdně, hodnotím jednoznačně kladně. V uplynulé sezóně se týkala dětí narozených v letech 2014, 15, 16 a dokonce i 17. 🙂 Pro nejmenší a pro nováčky se jedná o super způsob, jak se pomalu a nenásilně sžívat s organizovanými tréninky a jak začít poznávat fotbal. Troufám si říct, že díky zřízení této kategorie jsme u fotbalu udrželi hned několik dětí, pro které by více fotbalová náplň tréninku v kategorii U7 nebyla atraktivní, a proto by na fotbale nepokračovaly. Naše počty se postupně rozrůstaly a na úplném závěru sezóny již bylo na každém tréninku více než 10 dětí. V součtu s U7 jsme tedy dosáhli na téměř 40 dětí v kategoriích minipřípravek. To je pro náš klub veliký úspěch, ale samozřejmě také závazek do budoucna. Těšíme se na pokračování v příští sezóně!

Sportu zdar a těšíme se na shledanou v nové sezóně! 🙂