Přípravka U11
15/09/2019

FK Pšovka U10 – FC Mělník B U11 6:16 (2:10)

Sestava: Kučera – Kettner, Plašil, Paděla, Kořenský, Jindráček, Douděra, Nedvěd

Branky: 4x Plašil, 2x Kettner

Herně zatím nejpovedenější ze zápasů v současné sezóně, pořád jsem zaražený z toho, že jsme ho „zvládli“ prohrát o deset gólů. Konečně se klukům dařilo dostávat se při rozehrávkách (ať už od brány, nebo z autu) rychle na soupeřovu polovinu pomocí dlouhých přihrávek, což je znatelný posun proti čtvrteční Ondrášovce. Dostávali jsme se tak často do situací 1 na 1, 2 na 2, které se nám většinou dařilo zakončit střelou. Na gól jsme obvykle potřebovali tak  5 vyložených šancí, protože jsme zakončovali ovšem vyloženě hloupě – do vyběhnutého bránkáře jsme pálili jeden míč za druhým, místo abychom ho zkusili překonat chytrou kličkou,nebo poslali míč pouze podél něj (klidně i bodlem, jako to dělali protihráči).

Stále platí, že jsme tým, kterému lze dát nejsnadněji góla – počínaje chybami při rozehrávce (ty se stávají, ale mělo by jich být méně a méně), nejistými Tondovými zákroky (těch jsem viděl dnes na můj vkus hodně) a konče laxním přístupem (obranná hra ve 4. čtvrtině byla prostě tristní – žádná bojovnost (Méďa, Tom), hloupé postavení u Pláši).

Pokud hrají kluci na svých oblíbených pozicích, vypadá hra už celkem dobře, nicméně při prohození pozic se z toho stává obrovský chaos. (Nejvíce to jde vidět, když je Pláša vzadu a Méďa vepředu.) Nicméně je potřeba, aby kluci neustále zkoušeli všechny posty – rozvíjení útočných dovedností jim pomůže k tomu, stát se lepšími obránci (a naopak samozřejmě).

Sportu zdar!