Přípravka U11
02/12/2019

Turnaj Mělník

FK Pšovka – FK Ústí nad Labem 0:3

FK Pšovka – FK Litoměřicko 1:1 (Plašil)

FK Pšovka – FC Mělník 0:1

FK Pšovka – TJ Avia Čakovice B 2:2 (Nedvěd, Plašil)

FK Pšovka – TJ Avia Čakovice A 1:5 (Nedvěd)

 

Na prvním domácím turnaji se krásně ukázalo, jakou roli má mentální připravenost na výkony na hřišti. V tomto ohledu byl mezi naším týmem a soupeři asi ten největší rozdíl – někdo si zkrátka přišel hrát na babu a žrát párky v rohlíku, jiní si jeli pro medaile. Netuším, jak jinak bychom měli kvalitnější soupeře dohnat, než zvýšenou pílí a snahou. Díky bohu se to netýká všech našich hráčů.

Co se týče samotné hry, kluci dokázali odehrát tři vyrovnaná utkání a podle mě měli nato vybojovat 3. místo. V tomhle ohledu jsme se tak trochu porazili sami, když jsme v koncovkách utkání odevzdávali soupeřům míče před vlastní brankou. Občas se zkrátka něco technicky nepovedlo a míč nám utekl – to se holt stává. Ale řada chyb byla o poznání zbytečnějších – ztráty míčů bez pokusu o kličku nebo zbrklé a často velmi pomalé přihrávky.

K tomu, aby kluci dokázali pravidelně vítězit, je potřeba dostat do hry všechny hráče na hřišti. Na tomto turnaji to byl  však pouze Pláša, který byl jako jediný nebezpečný pro branku soupeře, a Šimi, který s přehledem hrál s míčem a zakládal naše útoky. Věřím, že i ostatní jsou motivováni k tomu se zlepšovat v každém zápase a tréninku a stanou se brzy tahouny týmu.

Sportu zdar!

P. S.: Z deprese, kterou jsem měl po našem turnaji, mě rychle vyléčil turnaj kluků o rok starších, kde jsem si uvědomil, že by to mohlo být mnohem horší – chílemi jsem si totiž nebyl jistý, jestli koukám na fotbal nebo na překopávanou mezi brankáři.  Naši kluci naštěstí bez ohledu na výsledek chtěli hrát fotbal a neuchýlili se k zbabělým odkopům, a já pevně věřím, že se jim tenhle přístup začne brzo vyplácet i výsledkově.