Přípravka U11
15/10/2022

U11: Chvatěruby, Libiš

TJ Vltavan Chvatěruby – FK Pšovka A 6:6 (0:0, 0:4, 2:0, 4:2)
Sestava: Pecka, Kupčo – Tichota, Šmucr, Jakeš, Kumyk, Moudřík, Dau.
Branky: 3x Šmucr, 2x Kuzmyk, 1x Kupčo.

Další pěkný zápas. Ve výsledku mrzí, že jsme ho nevyhráli, ale to je asi spíš k mrzení kluků… já už z toho vyrostl. 🙂 V první a druhé čtvrtině výkon našich kluků splňoval požadavky, které máme. Kluci byli koncentrovaní, aktivně bránili a dobře rozehrávali. Z toho také plynula naše výrazná převaha a to, že na Berina šla za celých 34 minut jediná střela soupeře. Vypadalo to velmi jednoduše, jelikož kluci vesměs dokázali dobře řešit jednotlivé situace a správně se rozhodovat… ale už po první čtvrtině jsem říkal, že bude zázrak, když podobnou úroveň výkonu dokážeme udržet po celý zápas. Takže ve výsledku to jediné, co výkonu chybělo, bylo více vstřelených branek. To bylo dáno jednak obětavou obranou soupeře a jednak tím, že jsme neprokázali dostatečnou kvalitu na to, abychom některé výborně rozjeté akce dokázali dotáhnout do vstřeleného gólu.

No a potom se ukázalo, jak je vše velice křehké. Výměna brankáře znamenala, že jsme se zhoršili jak v brance, tak v poli… a ačkoli jsme měli stále převahu, už jsme jen trnuli, kolik chyb uděláme a kolik gólů ve výsledku dostaneme. Protože ačkoli víme, že i Travička je ve hře nohou velmi dobrý, tak zkrátka ta jistota tam najednou chyběla… a v tu chvíli se při herním stylu, kdy je brankář ve hře skoro pořád, hraje velmi velmi těžko.

Celkově mám z posledních výkonů našeho áčka dobrý pocit. Chtělo by to ještě větší hladovost po střílení gólů a určitě ještě větší odvahu, kvalitu a kreativitu (v tomto pořadí) při práci s míčem, zejména v blízkosti soupeřovy branky. Kdyby byl každý odvážný v přenášení naučených dovedností do zápasu jako Renouš, myslím, že už by ten fotbal vypadal opravdu dobře. Takhle zatím naši nejlepší hráči někdy volí zbytečně jednoduchá až alibistická řešení… což není cesta k úspěchu a k dalšímu zlepšování se.

TJ Sokol Libiš – FK Pšovka B 0:26 (0:4, 0:7, 0:5, 0:10)
Sestava: Saibic, Navrátil, Vašek, Moravec, Kaftan, Rodr, Postl, Čakajda Matyáš.
Branky: 8x Vašek, 4x Postl, 3x Moravec, 3x Rodr, 3x Saibic, 2x Navrátil, 2x Čakajda Matyáš, 1x Kaftan.

Dnes po vysokém vítězství pro kluky nemohu mít nic jiného, než pochvalu. Vyhráli hlavně díky tomu, že byli připraveni bojovat a běhat (až na jeden drobný výpadek Kafíčka)… což soupeři nebyli, a tak kluci dokázali často získávat míče a útočit na branku soupeře. Věřím, že si to dokážeme přenést i do zápasů se silnějšími soupeři, kteří to stejné samozřejmě umí taky (koneckonců, bez bojovnosti a připravenosti se fotbal hraje velmi těžko – to víme všichni).

Kromě bojovnosti, kterou se budeme chtít prezentovat i nadále, mě těší i několik pěkných akcí dohraných až přihrávkou do prázdné branky. Z toho mám velkou radost, protože ještě před pár týdny by to bylo nemyslitelné i proti kuželům. I na rozcvičce je vidět, že si s míčem rozumíme víc a víc… a některé momenty v podání Domči, Toma či Matyho Č., kdy kluci dokázali soupeři rychle uhnout (tzv. uhýbačka) byly moc pěkné.

Do dalšího utkání si určitě budeme chtít přenést zaujetí, bojovnost a radost z povedených akcí. Abychom dokázali konkurovat i silnějším soupeřům, tak musíme neustále pracovat na ovládání míče… a také každým zápasem vylepšovat komunikaci a chápání hry. V tom jsme asi nejslabší a vyrábíme tam spoustu věcí, které ve hře prostě nemají logiku. Ale jak jinak se to naučit, než mnoha zápasy proti silnějším i slabším soupeřům, že… 🙂

Sportu zdar!