Přípravka U11
15/01/2023

U11: FA Praha a TJ Kly

FA Praha – FK Pšovka A 10:5 (3:1, 4:1, 3:1, 0:2)
Sestava: Pecka, Kupčo, Vašek, Jakeš, Kuzmyk, Tichota, Navrátil, Vojan.
Branky: 2x Kuzmyk, 1x Jakeš, 1x Vašek, 1x Vojan.

Nebylo to beznadějné, ale soupeři byli lepší. Konkrétně zejména v důrazu před oběma brankami… respektive, před tou vlastní také nebyli obránci úplně přesvědčiví, ale my jsme nebyli schopni tam vlítnout a dokopat míč do branky. Musíme holt stále dokola trénovat, abychom byli rozhodní, řešili situace důrazně a dokázali se v případě potřeby spolehnout na pomoc spoluhráče. A úplně stejně tak musíme trénovat i základní herní situace pod tlakem soupeře, abychom je dokázali řešit efektivně, kvalitně a fotbalově. V našich útočných akcích se totiž stále objevuje obrovské množství nevyucených chyb v přihrávkách, převzetí míče i v dalších činnostech.

Soupeře dnes dokázali nejčastěji překonávat Kuzmič s Vojtou. Od Kuzmiče ale určitě očekáváme ještě větší zapojení do útočných akcí a výraznější přínos pro naši výstavbu hry. Spokojen jsem i s výkonem Vendyse, který také několikrát dokázal soupeře vlastní hrou překonat. Bohužel se ale zatím nedokáže efektivně zapojovat do útočných akcí a jeho přínos je omezen na situace, kdy se k němu míč nějak poodráží. Vlastní aktivita pro získání míče (ať už v obranné činnosti, nebo při nabíhání) je něco, co musíme určitě zlepšit.

FK Pšovka B – FK Pšovka U9 3:2 (2:0, 1:2)
FK Pšovka B – TJ Kly 11:1 (4:0, 7:1)
Sestava: Srba, Moravec, Postl, Prejzek, Navrátil, Jakeš.
Branky: 4x Srba, 3x Jakeš, 3x Prejzek, 1x Postl, 1x Navrátil, 1x Moravec, 1x vlastní.

Vlastně pokračování toho, co se na hřišti dělo dopoledne. Chybělo nám zejména větší zaujetí pro hru a chuť docpat v dobré šanci míč do branky. Oproti soupeřům byli celkově naši kluci lepší, ale tyhle momenty obrovské nejistoty sráží výkon (uměleckým dojmem i výsledkem) hrozně dolů. A není to jen nejistota, ale i nepozornost… protože to, co předvedli naši brankáři, kteří během pár minut hned 4x (!!) chytili do ruky malou domů, nebo chytali úplně mimo vymezené území… to bylo vyloženě tristní.

Pochvalu zaslouží zejména Tonda, který dokázal ovládat míč natolik, že v jeho podání vypadala hra jednoduše. Dělal nejmenší počet nevynucených chyb a dokázal používat jak kličku, tak přihrávku, tak i levou nohu. Teď to ještě trochu poladit fyzicky, aby byl schopen podobné výkony podávat i v o třídu vyšším tempu. Pochvala rovněž pro Matyho Moravce, který má z našeho týmu nejnižší úroveň aktuálních fotbalových dovedností, ale velkým zaujetím a bojovností dnes dokázal svůj handicap vymazat a být velmi platným hráčem, který i dokázal překonávat soupeře v situacích 1v1. Vojta Postl předvedl nejméně dvě akce hodné veliké pochvaly (doplnění útoku z pozice obránce, rychlá rozehrávka rohového kopu), ale bohužel těch momentů, kdy pro tým není platný, je stále mnoho.

Sportu zdar!