10/12/2022

U11: Kralupy, Vltavín 2013

FK Pšovka (r. 2012) – FK Kralupy 1901 22:2 (4:1, 7:1, 5:0, 6:0)
Sestava: Kupčo, Kuzmyk, Dau, Šmucr, Vašek, Rodr, Kaftan, Čakajda Matyáš.
Branky: 6x Šmucr, 6x Dau, 5x Vašek, 4x Kuzmyk, 1x Rodr.

Velký rozdíl mezi naším a soupeřovým týmem… ale taky mezi jednotlivými hráči v našem týmu. Výsledek zápasu ale není všechno, my musíme hledět zejména na to, zda se nám někam posouvají naši hráči jako individuality. A zda se nám daří vylepšovat základní povědomí o tom, co to znamená „týmový výkon“. V tomto ohledu můžeme být dnes poměrně spokojeni:

– Tom převzetí míče a zlepšující se střela (první gól zápasu bombou do šibenice).

– Kuzmič zlepšená komunikace směrem ke spoluhráčům a (konečně!!!) předvedení naučených kliček v zápase. Škoda, že ani na jeden pokus nevyšla Zidanovka, ale dvojitá Ronaldovka, kterou vyřadil ze hry hned 3 soupeře, byla famózní.

– Domča hned několikrát převzetí míče a velké zaujetí pro hru.

– Tony dvakrát nečekaná a velmi přesná průnikovka.

– Šmíca velmi dobrý pohyb bez míče při našem útoku. Nabíhání proti noze jako samozřejmost a korunováno to bylo (konečně!!!) akcí, kdy jako obránce podpořil ofenzivu a předsprintoval hráče vedoucího míč.

Travička předvedl tradiční spolehlivou rozehrávku z branky, která je pro dojem ze hry dost zásadní. No a Kafíčko s Matym zatím bohužel na tuto úroveň hry nedosahují a je patrné, že si při práci s míčem nejsou jistí. Jsem ale přesvědčen o tom, že se s dostatkem píle (který momentálně ani jednomu z nich nechybí!) mohou na vyšší level rychle dostat. Vzorem může být Tom Rodr, u kterého to trvalo hodně dlouho, ale teď už hru v jeho podání můžeme směle označit za fotbal. Dovolím si upozornit, že jednoznačně i díky tomu, že (konečně!!!) splnil dovednosti. 🙂 Obecně ale není důvod, proč klukům kazit radost z tohoto výkonu, protože byl zkrátka velmi pěkný.

FK Pšovka (r. 2013) – TJ Loko Vltavín 2013 19:4 (5:1, 4:0, 7:1, 3:2)
Sestava: Pecka – Jakeš, Navrátil, Saibic, Vojan, Prejzek, Rodr.
Branky: 7x Jakeš, 6x Vojan, 2x Prejzek, 1x Rodr, 1x Navrátil, 1x Saibic, 1x vlastní.

Zápas úplně stejného ražení, jako ten včerejší. Soupeři nebyli příliš dobří, a tak byla od začátku zápasu převaha na naší straně. Oproti včerejšku jsme neměli tak vysokou kvalitu na míči a nešlo nám nabíhání u všech typů rozehrávek, takže jsme nedokázali předvádět tolik pěkných fotbalových akcí, jako včera. Ale některé tam přeci jen byly – Dádův volej, akcička Vendyse s Tondou, či Vojtova kličkovaná zakončená gólem. Hře od začátku pomohlo také to, že Berin z branky dokázal udílet klukům v poli smysluplné pokyny, a tak jsme většinou dokázali být na hřišti slušně rozestaveni. Obecně se potvrdilo to, co jsme tušili… tedy, že mít schopného brankáře, je celkem podstatnou výhodou. 🙂

Na druhou stranu tam ale byly z obou stran některé úsměvné akce – zvláště bych vypíchnul moment, kdy Berin asi 2 metry od naší střídačky zakopnul o vlastní nohu a rozbil si tlamu. Tomu se směju ještě teď. 😀 A dali jsme si jeden pěkný vlastňák. 🙂 Toť asi k hodnocení vše… jednalo se o poslední zápasy tohoto roku a my jsme rádi, že jdeme do zimní přestávky s dobrou náladou!