Přípravka U11
30/04/2022

U11: Nelahozeves/Dolany

FK Pšovka – TJ Dynamo Nelahozeves/TJ Sokol Dolany 6:18 (1:1, 1:7, 2:6, 2:4)
Sestava: Dau, Pexa, Štětka, Tichota, Kuzmyk, Berkela, Hrubý, Makarenko, Bánovčin, Šmucr.
Branky: 2x Makarenko, 1x Dau, 1x Šmucr, 1x Hrubý, 1x Berkela.

Úplně první dojem, který ve mně utkání zanechalo, jsou 2 neomluvené absence našich hráčů. Za mě v tomto věku už zcela neomluvitelné a musím si ještě rozmyslet, co s tím.

Druhý dojem byl výborný výkon soupeře, který našim klukům ukázal, co je potřeba k tomu, aby fotbal vypadal jako fotbal. Veliká bojovnost, neústupnost v osobních soubojích, touha přetlačit soupeře, touha nenechat si dát gól. A nadstavbou nad tohle všechno jsou potom přihrávečky, kličičky a další (což tam ve výsledku – zejména proti naší nebránící sestavě – také bylo). Upřímná gratulace soupeřům, kteří ukázali, že když se spojí omezené zdroje dvou vesnic, může z toho být moc pěkný fotbal. Takže palec nahoru!

A teprve třetí dojem je náš výkon. Lepší jsme byli pouze prvních 10 minut, kdy jsme měli na hřišti naši nejsilnější možnou sestavu. Ale i tak jsme tuto část vyhráli pouze 1:0, jelikož soupeři si prostě nenechali dát jednoduchý gól – houževnatě bránili a naši útočníci tak museli řešit vše v rychlosti a pod tlakem, což se samozřejmě nelíbí žádnému útočníkovi. No a po prostřídání se pravda velmi rychle ukázala a z 1:0 to rázem bylo 1:7. 🙂 Není důvod k tomu cokoliv si vyčítat, naopak jsem rád, že od všech tam byly záblesky fotbalovosti a hra vypadala ke koukání slušně. A jsem rád, že zejména Ondra s Jirkou si zažili tenhle vyšší level fotbalu. (Ale co si budeme povídat, to stejné platí i o Banym, Pexičovi, Fandovi a Koljovi.) Je prostě holý fakt, že na tuhle vyšší soubojovou úroveň měli z našeho týmu dnes pouze Viky, Tony, Luky a Tim… a to je na vítězství málo. Zkusíme na tom máknout samozřejmě u všech – abychom góly z dorážek dokázali střílet my, ne soupeř. Abychom volné míče ukořistili pro sebe. Ale zkušenost říká, že zrovna tohle se vylepšuje hrooozně těžko. Fotbalové dovednosti jsou jedna věc, ale dravost (podpořená fyzickými předpoklady) se trénuje blbě. Fanda a Bany by mohli vyprávět.

Nejlepší výkon dne předvedl v 1. čtvrtině Tony v brance. Člověk by ani nepoznal, že to není klasický brankář. Výborné výběhy, výborné rozehrávky (pozor, i dlouhé vzduchem!). A i jeden skvělý zákrok proti přímáku soupeře.

Každopádně se těšíme na odvetu, snad již v nejsilnější možné sestavě.

Sportu zdar!