Přípravka U11
24/04/2022

U11: Neratovice A a Byšice

FK Neratovice-Byškovice A – FK Pšovka A 16:6 (4:1, 3:3, 6:1, 3:1)
Sestava: Pecka – Dau, Pastyřík, Berkela, Hrubý, Makarenko, Moudřík, Pexa.
Branky: 2x Pastyřík, 2x Hrubý, 1x Makarenko, 1x Dau.

Nevím, co se stalo, ale něco jsme udělali v zimní přípravě ukrutně správně. 🙂 I když samozřejmě vždy najdeme za zápas tisíc chyb, tak faktem je, že kluci najednou dokážou hrát vyrovnané zápasy (= donutit soupeře k maximálnímu výkonu) s o level kvalitnějšími soupeři, než na podzim. Ukázalo se to minulý týden proti silné sestavě neratovického ročníku 2012 i dnes proti silné sestavě ročníku 2011. Na podzim jsme nedokázali klást odpor, dnes už v některých pasážích zápasu ano. Konkrétně skoro celou první polovinu zápasu to bylo více-méně vyrovnané. Potom už moc ne, protože naši kluci nedokázali pohybově udržet nastavené tempo a dostávat se do soubojů o míč.

Samozřejmě je to všechno se vším – abychom byli schopni udržet tempo, musíme si umět odpočinout. A odpočineme si nejlépe s míčem u nohy. K tomu nesmíme kazit jednoduché přihrávky a nesmíme volit zjevně špatná řešení, kterými se sami dostáváme pod tlak. A zároveň musíme mít dost sil (začarovaný kruh?) na rychlou nabídku pro míč. Prostě, fotbal na nejvyšší úrovni je atletickou záležitostí – tak to je a bude.

Na naší straně bych vypíchl výkony Pasty a Tonyho, které opravdu splňovaly vše, co má tato úroveň zápasu mít. Jak pohybově, tak hlavně i klidnou a kvalitní prací s míčem. Pro mě překvapivě jsme byli úspěšní ze standardek, kdy jsme 2x po rohu skórovali a sami jsme většinu soupeřových rohů ubránili, ačkoli s postupnou rozehrávkou po zemi jsme měli velký problém. Hra soupeře je pro nás i nadále velkou motivací, protože herní týmová vyspělost byla jednoznačně na jeho straně – kvalita převzetí míče, kvalita přihrávky, přehled o dění na hřišti (rozhodnutí krátká/dlouhá přihrávka), rychlost provedení. Zkrátka ve všem jsme byli o kousek pozadu a musíme trpělivě pracovat na tom, abychom se této úrovni co nejvíce přibližovali.

TJ Byšice/Čečelice – FK Pšovka B 3:8 (0:2, 0:6, 3:0)
Sestava: Postl, Bánovčin, Štětka, Šmucr, Rodr, Kaftan, Pexa, Makarenko.
Branky: 3x Makarenko, 3x Štětka, 2x Bánovčin.

Jsem rád, že jsme tento zápas za ideálního fotbalového počasí (8 stupňů a vytrvalý silný déšť) odehráli! Sice byl časově trochu zkrácený a na blátivém hřišti se moc nedal hrát fotbal, ale kluci každou takovou zkušenost potřebují. Jednak potřebují opravdu na vlastní kůži zažít, že se fotbal hraje za každého počasí… a pak je tu taky fotbalová zkušenost. Ono to totiž na mokrém hřišti a s promočenými kopačkami nejde úplně stejně jako za sucha a sluníčka.

Reálně si musíme říct, že to byla bída individuálně i týmově – soupeř byl sice neorganizovaný (čehož jsme využívali ke střílení gólů), ale pohybově asi lepší, než my. Zejména Pexič a Ondra měli pohybově velké problémy. A čím byl terén horší, tím jsme na tom byli hůře i my. Prokázanou herní inteligenci bych hodnotil jako velmi slabou, ne-li zápornou (kličky v blátě proti soupeřově přesile v nic neřešícím prostoru). Nadstandardní výkon jsme viděli pouze od Fandy, který se proti kamarádům ze školy dokázal vyhecovat a předvést pěkný výkon včetně povedených kliček i střel. A dokázal zahrát i na pozici obránce. Takže palec nahoru! Ostatní bohužel podprůměr, o nějakém týmovém výkonu jsme si mohli nechat jenom zdát a kdyby se hrála ještě 4. čtvrtina, tak s klidem prohrajeme.

Na druhou stranu ale platí myšlenka z minulého hodnocení – i když tam je spousta nekvality, alespoň jsme na úrovni, že hrajeme vyrovnané zápasy a neprohráváme 0:30 bez jakéhokoli odporu. To je povzbudivé a teď přidat tu kvalitu… 🙂

Sportu zdar!