Přípravka U11
13/09/2022

U11: Planeo Cup

4. místo / 6 týmů

FK Pšovka – SK Kladno 1:5
FK Pšovka – Slovan Velvary 2:6
FK Pšovka – FA Praha 3:2
FK Pšovka – SK Zeleneč 0:6
FK Pšovka – FK Admira Praha 6:1

Sestava: Kupčo – Dau, Kuzmyk, Tichota, Vašek, Šmucr, Jakeš.
Branky: 4x Kuzmyk, 3x Šmucr, 2x Jakeš, 2x Vašek, 1x Dau.

No takhle… dá se na to koukat ze různých úhlů pohledu. Před turnajem jsem (nepříliš ambiciózně) prohlásil, že budu rád, když aspoň jeden zápas vyhrajeme a nebudeme poslední. To se povedlo a dokonce jsme těžili nad plán. Nicméně… je to někdy takové tristní, sledovat naši hru. Náročné je to hlavně pro nás trenéry, kteří si pamatujeme, jak jsme byli schopni proti silným soupeřům hrát před pár roky… no jo, jenomže to jsme měli v týmu Pastu, Javyho, Péťu a holt se musíme smířit s tím, že už to takové nebude.

Proti týmům, které byly opravdu agresivní a nedávaly nám žádný prostor, jsme neměli moc šanci. Zkrátka jsme nevěděli, co máme v té rychlosti dělat – nedokázali jsme si pomoct odskočením do volného prostoru a hlavně (už vůbec) ani vůlí poprat se o míč a o výsledek. Ačkoli tady si myslím, že to nebyla ani tak chybějící vůle, jako spíš celková bezradnost, jak si poradit s nastalou situací, kdy jsem celou dobu pod tlakem soupeře, který je rychlý a důrazný.

V tréninku určitě musíme trénovat na jedné straně technické dovednosti pod tlakem soupeře, ale na straně druhé opět i zautomatizovat nějaké poučky „co dělat, když…“ V pohybu po hřišti a v celkovém chápání herních souvislostí, byli opravdu ti lepší soupeři o hodně lepší, než my.

Co se týče individuálních výkonů, tak opět pochvala pro Domču, který jede snad na 120 % svých možností. Velký přínos měl turnaj určitě i pro Travičku, který v brance musel řešit opravdu spoustu nebezpečných a ošemetných situací. S některými si poradil výborně, s jinými ne, každopádně ale zkušeností nasbíral víc než dost. Ostatní výkony byly v rámci očekávání.

Sportu zdar!