Přípravka U7
20/02/2022

U7: Turnajový víkend

O víkendu 19. – 20. února jsme chtěli zapojit co nejvíc našich kluků do zápasů, protože o dvou předešlých víkendech jsme všem dali z důvodu jarních prázdnin volno. Se zkušenějšími kluky jsme proto v sobotu vyrazili do pražských Kolodějí, v neděli jsme pak pro ty středně zkušené udělali turnaj na mělnickém gymplu.

 

Koloděje

Tohle byl turnaj na umělce v nafukovačce, zejména pro pražské týmy, kde jsme byli jediní mimopražští. Vedle nás se zúčastnili Bohemians, FC Tempo, SK Třeboradice, Avia Čakovice a Spartak Kbely. Přijeli jsme s trochu oslabenou sestavou – měli jsme jen 5 hráčů, přičemž se hrálo systémem 4 + 1… takže jsme neměli náhradníky a kluci museli odmakat plnou porci zápasových minut. Chyběly nám 2 – 3 největší opory, a tak jsem neměl bůhvíjaké očekávání… A první zápas proti Třeboradicím mě v tomto pocitu jen usvědčil. Prohráli jsme 0:4 a já to viděl černě. V brance jsme měli Eliana, který ale přes své nesporné brankářské kvality inkasovaným gólům nezabránil, a také nám výrazně chyběl v útoku.

Pro další zápasy jsme tedy do branky dali Dádu, o kterém víme, že ho chytání baví, a tento tah se nám vyplatil 🙂 V dalších dvou utkáních proti Čakovicím a Kbelům už jsme se rozjeli, obě jsme vyhráli, byť v obou případech jen o gól. Zápasy to byly velmi vyrovnané a zejména s Čakovicemi se skóre přelévalo z jedné strany na druhou až do samého konce, kde jsme byli šťastnějším týmem (5:4). Následoval zápas s Bohemkou, který mě zaujal asi nejvíc. Kluci hráli dobře, výkonem brankáře počínaje, přes dobrou rozehrávku od brány s nabídkou do volných prostorů, až po počáteční úspěch v útoku. Zhruba v polovině zápasu jsme proti pozdějšímu vítězi turnaje vedli 2:1! Pak jsme ale dostali dva slepené góly a už jsme se vezli. Konečné skóre 2:5 pro nás bylo kruté, ale nutno říct, že kluci to ani s narůstajícím počtem inkasovaných branek nezabalili a bojovali až do konce.

Poslední zápas s Tempem byl zase velmi vyrovnaný, ale štěstí se tentokrát přiklonilo k soupeři – prohráli jsme 2:3. Celkově z toho bylo 4. místo, což je trochu škoda. Za předvedenou hru a úsilí bychom si zasloužili na bednu 😉 Musím kluky pochválit za srdnatý výkon. Elian a Ondra po Bohemce vypadali už opravdu unaveně, ale jak se písklo do posledního zápasu, začali zase makat a vydrželi až do konce. Adam během turnaje ukázal pár dobrých sprintů s míčem a přidal i góly. Ládík jako vždy poctivě bránil a bojoval a Dáda předvedl super výkon v bráně!

 

Mělník

Nedělní halový turnaj na gymplu měl prakticky stejné parametry jako jeho předchozí běhy (s výjimkou toho předposledního, který byl o medaile). Tentokrát se nám přihlásilo 8 týmů a všech 8 i přijelo 😀 Zdá se, že posledení vlna pandemie je snad opravdu na ústupu…

Pšovka postavila 2 týmy a musím přiznat, že my jediní jsme nakonec s jejich složením problém měli. Ale pomohli nám Elian a Dáda, kteří byli i o den dříve v Praze, a na tento turnaj jsme s nimi původně nepočítali. Přijeli tradiční soupeři ze Sokola Libiš (2 týmy), Čechie Kralupy a Jiskry Kojetice a poprvé jsme měli tu čest uvítat kluky a holky ze Slovanu Horní Beřkovice (2 týmy). Vzhledem k omezenému času turnaje bychom při osmi týmech nestihli odehrát zápasy systémem každý s každým, tak jsme vytvořili dvě skupiny a po odehrání zápasů ve skupinách se utkali čtvrtí se čtvrtými, třetí s třetími, druzí s druhými a první s prvními z obou skupin. Halu jsme rozpůlili na dvě hřiště a použili jsme tentokrát trochu větší branky (zhruba 2 metry široké a 1,5 metru vysoké). Z toho důvodu jsme turnaj sehráli systémem 3 + 1, tzn. do větších branek jsme raději dali brankáře.

Naše kluky jsme do týmů rozdělili tak, aby první tým („áčko“) byl o něco silnější než druhý („béčko“). Nakonec ale turnaj skončil z našeho pohledu paradoxně – béčko dosáhlo lepšího umístění než áčko. A nutno říci, že zaslouženě. V áčku jsme měli Eliana a Dádu a ti mi přišli jakoby méně motivovaní, než v sobotu. Elian sice nastřílel spoustu gólů, ale zejména proti slabším soupeřům… proti silným to bylo z jeho strany tentokrát tak nějak bez náboje. Zato béčko nejen že vyhrálo svou skupinu, ale neztratilo v ní ani bod! Prohráli až v souboji prvních družstev ze skupin se silnějším z libišských týmů, který byl tentokrát bezkonkurenční.

Pokud bych měl vyzdvihnout nějaké výkony, tak zmíním určitě Tea, u něhož je vidět za toho půl roku, co hraje, slušný progres. Víťa chtěl hlavně chytat a v brance rozhodně obstál. A snad poprvé se mi líbil Tomáš 🙂 Na trénincích bývá nesoustředěný, ale na tomto turnaji byl jako vyměněný, útočil na míč, předvedl i nějakou tu kličku… Jen tak dál!

 

Závěrem…

A co si z tohoto víkendu vzít do tréninku? Těch věcí bych pár našel a ponejvíce se týkají rozehrávky. S některými kluky už ji jakž takž zvládáme od vlastní brány, ale dosud jsme to netrénovali pod tlakem soupeře. Jestliže jsme v zápase důsledně napadáni soupeřem, často při ní chybujeme, ztrácíme míč a umožňujeme soupeři jednoduše a zblízka ohrozit naši branku. Další věc – rozehrávka od brány do strany se povede, ale hráč se po přijetí přihrávky s míčem otáčí doprostřed hřiště nebo ještě hůře, zpět k vlastní bráně, kde se dostane do problémů a snaží se před ní vykličkovat do volného prostoru. Toto často končí fatálně… No, každopádně už se moc těšíme na tréninky venku, až na tomto budeme moci zapracovat.