Přípravka U7
25/04/2022

U9: Fotbal Neratovice-Byškovice „C“ – FK Pšovka „C“

V neděli 24. dubna jsme ve vytrvalém dešti odehráli náš druhý mistrák na půdě Neratovic (tj. na hřišti v Byškovicích). Tentokrát jsme nasadili 2 kluky z U9 (Šíma a Péťa) a 5 kluků z U7 (Thomas, Elian, Ondra, Tonda a Adam), soupeř měl mužstvo složené výhradně z dětí kategorie U7.

Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Thomas a Toník se oba snažili přihrávat klukům vepředu, občas se povedla pěkná kolmice ať už po straně, nebo i průnikovka středem hřiště. Thomas pak jako vždy operoval na celé ploše hřiště. Šíma a Ondra předváděli zdařilé kličky, u prvně jmenovaného to bylo zpočátku trochu naškodu (pár míču takzvaně „zadrbal“), ale postupně se mu čím dál lépe dařilo probíjet se s míčem k soupeřově brance. Co se týče vstřelených gólů, kluci rychle pochopili, že míč se na mokrém terénu chová trochu jinak a každá střela může být pro brankáře nebezpečná. A tak k naší nelibě pálili často z dálky, a to navíc bodlem… 🤨 Padlo z toho pár gólů, ale od nás trenérů za to pochvalu nedostali. Snažíme se klukům vštípit, že postup s míčem až k brance, ideálně s kličkou brankáři nebo umístěnou střelou z blízka má mnohem větší cenu pro jejich fotbalový rozvoj než vstřelit za každou cenu gól. A to i za cenu gólového neúspěchu – snaha má v této situaci větší význam než výsledek.

Po dohodě s trenéry soupeře jsme utkání o něco zkrátili, nechtěli jsme ještě víc riskovat zdraví dětí. Na druhou stranu, myslím si, že vyzkoušet si hru v takovémto počasí, kdy máte promočené kopačky a těžký míč, má pro kluky také svůj přínos. Vyzkoušeli si něco nového a příště je to nezaskočí. Na branky jsme zvítězili přesvědčivě 19:3, svlékli promočené oblečení a mazali se domů zahřát 😉